0.00
TOP 3 šilumos siurbliai valstybės kompensacijai gauti
TOP 3 šilumos siurbliai valstybės kompensacijai gauti

Kiekvienais metais sparčiai auga individualių namų savininkų, norinčių pasinaudoti valstybės skiriama kompensacija, atnaujinti savo būsto šildymo sistemas, kurios naudotų atsinaujinančius energijos šaltinius.

Lietuvos respublikos aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą fiziniams asmenims teikti projektų registracijos formas dėl atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo individualiuose namuose nuo 2018 metų liepos 19 dienos.

Į ką atkreipti dėmesį:

  • Šilumos siurblio „oras-vanduo“ sistema patenka į tinkamų finansuoti išlaidų kategoriją;
  • Maksimali kompensacinė išmoka projektui negali viršyti 14500 Eurų;
  • Faktinė kompensacinė išmoka teikiama įvertinus įdiegtos įrangos nominalią galią;
  • Pastatas, kurio šildymo sistemos pakeitimui, norima gauti kompensaciją, turi turėti kaip 5 metų pastato užbaigimo sertifikatą. Namas turi būti gyvenamosios paskirties;
  • Norintys gauti kompensacinę išmoką, turi tinkamai užpildyti registracijos formą, kuri pateikiama APVA puslapyje.

Individualiųjų namų savininkai, norintys pasinaudoti valstybės parama, turi žinoti, kad nebus kompensuojamos išlaidos sumontavus energetikos įrenginį, gaminantį tos pačios rūšies energiją, kuriam diegti parama jau gauta ankstesniais metais.

Svarbu paminėti, kad pasinaudojus valstybės parama, bus gaunama abipusė nauda: ne tik fiziniai asmenys gaus pinigines išmokas, bet ir pačioje šalyje į atmosferą bus išmetama mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Kodėl šilumos siurblys oras-vanduo geriausia alternatyva kietojo kuro katilui?

Kainos skirtumas. Granulinio katilo kaina kiek pigesnė nei šilumos siurblio, bet labai dažnai pamirštama, kad turint katilą, reikia turėti ir kaminą, kurio įrengimas ir skardinimas jums gali kainuoti vien apie 1500 eurų. Su šilumos siurbliu Jums nereiks nei kamino, nei atskiros patalpos, kurioje galėtų stovėti gan didelis įrenginys.

Patogumas. Čia, tikriausiai, didžiausias šilumos siurblio privalumas. Jums ne tik nereikės kasdien rūpintis kūrenimu, malkų (granulių, briketų) padavimu, bet savo būsto temperatūrą galite valdyti ir nuotoliniu būdu. Tad net ir būdami toli nuo namų, keliaudami, galite užtikrinti norimą temperatūrą savo namuose.

Mūsų pasiūlymai

Atsižvelgdami į APVA keliamus reikalavimus, paruošėme tris pasiūlymus, kurie, palengvins jūsų buitį ir sutaupys didelę dalį bendros sumos (jei jūsų būstas atitinka visas APVA keliamas sąlygas).

Būstui iki 140 kv. Daikin Altherma 3,  9 kW + vandens šildymo talpa  

Daikin Altherma 3 šilumos siurblio patobulintas našumas užtikrina aukštą našumą ir mažiausias eksploatacines išlaidas. Šios naujos kartos Daikin šilumos siurblių asortimento “A +++” reitingas pasiekia 5,4 COP šildymo efektyvumą esant 7-35 Co, o karšto vandens – 3,3 COP (EN16147).

Lietuvoje daug namų, kurie turi ir dvi šildymo sistemas: grindų ir radiatorius. Dabar galime pasiūlyti protingą Daikin sistemą BI-ZONE. Tai pilnai išbaigtas sprendimas atskiriant hidrauliškai grindis ir radiatorius.

Daikin Altherma 3 šilumos siurblys naudoja aplinkos orą kaip atsinaujinančią energiją. Tai yra pirmasis oras-vanduo šilumos siurblys, užpildomas ekologišku R32 šaltnešiu.

Aukščiausios energijos klasės (iki A +++ *) efektyvumo šilumos siurblys užtikrins pastebimai mažesnes sąskaitas už suvartotą energiją.   Daikin Altherma 3 šilumos siurblio patobulintas našumas užtikrina aukštą našumą ir mažiausias eksploatacines išlaidas.

Būstui iki 200 kv. Atlantic Excellia TRI 11 (400V,  COP 4,30) + vandens šildymo talpa 

Šilumos siurblys Atlantic excellia TRI11 – tai optimizuotas šilumos ruošimas taupant išlaidas. Kompresoriaus valdymas pritaiko elektros energijos tiekimą pagal išorės temperatūrą tam, kad tiektų tikslų energijos kiekį nuolatiniam ir ekonomiškam šildymui. Kompresoriaus valdymas leidžia sutaupyti iki 30 % energijos  lyginant su tradicine reguliavimo sistema. Specialūs didesnio našumo hidrauliniai sprendimai.

Atlantic šilumos siurbliai išsiskiria bendraašiu šilumokaičiu. Atlantic sukurta ir patentuota technologija, padidinanti šilumos siurblio našumą. Papildomų priedų pagalba gali valdyti rezervinį šildymo katilą, šildyti baseino vandenį, valdyti du šildymo kontūrus. Šiltuoju sezonu komfortišką patalpų orą gali palaikyti jas vėsindamas.  Galimas išmanus valdymas, prijungus internetinį valdiklį, kurio pagalba šilumos siurblį galėsite valdyti išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu.

Puikus pasirinkimas mėgstantiems keliauti ar nebūnantiems dažnai namuose. Su šiuo šilumos siurbliu, pajungus specialų valdiklį, patalpos temperatūrą galite reguliuoti nuotoliniu būdu.

Būstui iki 400 kv. Atlantic Excellia TRI 16 (400V, COP 4,10) + vandens šildymo talpa                             

 Atlantic Excellia TRI 16 šilumos siurblys – tai universalus įrenginys, kuriuo galima ne tik šildyti, ruošti karštą vandenį bet ir vėsinti patalpas.

Papildomų priedų pagalba gali valdyti rezervinį šildymo katilą, šildyti baseino vandenį, valdyti du šildymo kontūrus. Excellia šilumos siurbliai išsiskiria bendraašiu priešpriešinių srautų šilumokaičiu – Atlantic sukurta ir patentuota technologija, padidinančia šilumos siurblio našumą.

Atlantic technologijos privalumai: mažas hidraulinis pasipriešinimas, neužšąlantis skystis sistemoje nėra būtinas, nereaguoja į užterštą sistemos vandenį, šilumokaitis neužsiteršia, nerūdijančio plieno apsauginis bakas, atsparus korozijai.

Kiti įrašai

Žiūrėti visus
X