0.00
Šilumos siurbliai oras vanduo. Iki šiol didžiausia valstybės parama 2019-2022 m.
Šilumos siurbliai oras vanduo. Iki šiol didžiausia valstybės parama 2019-2022 m.

2019-2022 m. planuojama paskirstyti net 14 mln. eurų atsinaujinančius išteklius šilumai gaminti naudojantiems įrenginiams.

2019 metų sausio 17 dieną Energetikos ministerija patvirtino paramos priemonės „Katilų keitimo namų ūkiuose“ projekto sąlygas. Jose aiškiai išdėstyti reikalavimai bei kriterijai.

  • Vienas iš didžiausių pasikeitimų yra tas, kad šių metų sąlygose leidžiama konkurse dalyvauti ir fiziniams asmenims, Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise valdantiems sodo paskirties pastatą (sodo namą). Iki šių metų į paramą galėjo pretenduoti tik gyvenamosios paskirties pastatai.
  • Taip pat pabrėžiama, kad pastato statyba turi būti užbaigta ir įregistruota VĮ Registro centro Nekilnojamo turto registre ne mažiau kaip 5 metus.
  • Norintys gauti valstybės paramą renkantis šilumos siurblius oras vanduo, atsirado nauja sąlyga, nurodanti, kad jų sezoninio naudingumo koeficientas (SCOP) turi būti ne mažesnis nei 3.
  • Parama skiriama įrenginiams, kurie įsigyti ne anksčiau kaip kaip 2019 m. sausio 1 d. Šilumos siurbliai oras vanduo taip pat privalo būti nesumontuoti iki tol, kol nebus pateikta registracijos forma. Kitais žodžiais tariant, į paramą negalės pretenduoti jau pradėti projektai.
  • Nurodoma, kad išlaidų kompensavimo prašymą ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo kvietimo teikti Registracijos formas pabaigos dienos. Mūsų rekomendacija, remiantis praėjusių metų patirtimi, prašymą pateikti kuo greičiau.

Kiek galiu gauti paramos šilumos siurbliui oras vanduo ?

Fiziniam asmeniui bus kompensuojama 50 proc. sumos, kuri yra paskaičiuojama padauginus įsigyto įrenginio galingumą kilovatais (kW) iš fiksuotų vieno kilovato galios įkainių, kurie priklauso nuo šildymo įrenginio tipo bei įrangos komplektacijos.

Pavyzdžiui, įsirengus  10 kW galios oras-vanduo šilumos siurblį (be integruoto boilerio) – apie 2668 eurų kompensaciją.

Parama oras vanduo

Kas tas SCOP?

SCOP – bendras įrenginio veiksmingumo koeficientas, atitinkantis visą nustatytą šildymo sezoną ir apskaičiuojamas norminį metinį šildymo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų šildymui. EN 14825 (vidutinis metinis šilumos siurblio efektyvumas, vidutinė COP vertė);

Kiti įrašai

Žiūrėti visus
X