fbpx

D.U.K.

Klausimai apie šilumos siurblius oras vanduo. Šiame puslapyje galite sužinoti atsakymus į mūsų klientų dažniausiai užduodamus klausimus. Jei nerandate atsakymo į klausimą, kurį norėtumėte mums užduoti, prašome kreiptis el. paštu info@www.saulesbroliai.lt, telefonu 8 635 77677 arba užpildyti paklausimo formą nurodžius subjektą.

Ar brangu šildyti patalpas šilumos siurbliu?

Renkantis šilumos siurblį aktualiausias kriterijus yra jo naudingumo koeficientas, vadinamas COP (angl. Coefficient Of Performance). COP – yra šildymo efektyvumo koficientas. Jei COP yra 4, tai reiškia, kad elektros sąnaudų ir šilumos santykis yra 1:4. Sunaudojus dalį elektros, likusi nauda, kurią sugeneruoja šilumos siurblys, yra gaunama iš aplinkos.

Jeigu jūsų siurblys yra 10kW galingumo, o COP prie -7 laipsnių lauko temperatūros yra 4,2 , reiškia, kad valandinės elektros sąnaudos atiduodant 10 kW šilumos galios bus 10 / 4,2 = 2,38 kW

Tai yra vienas iš svarbiausių rodiklių, kuris parodo šilumos siurblio efektyvumą. Kuo aukštesnis COP prie žemesnės lauko temperatūros, tuo mažesni kaštai bus šaltomis žiemos dienomis.

Jeigu šiuo metu namą šildote briketais, ir planuojate seną šildymo pakeisti šilumos siurbliu, galite tikėtis bene identiškų šildymo išlaidų, tik be jokio vargo.

Ar dirbate visoje Lietuvoje?

Taip.

Įrangą pristatome ir montuojame visoje Lietuvoje.

Ar galima kombinuoti su kieto kuro katilu?

Šilumos siurbliai oras-vanduo gali veikti ir kombinuotoje šildymo sistemoje kartu su granuliniu katilu.

Ar galima šilumos siurblį oras-vanduo pirkti lizingu?

Taip. 

Pirkti galite per bet kurį banką ar lizingo kompaniją.

Ar suteikiate garantiją?

Taip, garantiją suteikiame.

Garantiją suteikiame ir įrangai, ir montavimo darbams. Kaip žinia, šilumos siurbliams garantiją ir suteikia montuojanti įmonė, tiesiogiai iš gamintojo ji nesuteikiama.

Visiems šilumos siurbliams suteikiame 24 mėnesių garantiją, išskyrus Daikin Altherma 3, – šios serijos siurbliams suteikiame 36 mėnesių garantiją.

Ar tikrai oras vanduo išlaikymas pigesnis nei granulinio katilo?

Lietuvoje labai keistas žmonių požiūris kai jam parodai, kad nenaujam namui 170 m2 ploto reikės 1 T granulių kurių kaina yra apie 150 EUr, o už elektrą reikės mokėti 130 Eur.  bet jis sako , kad granulėm pigiau. Todėl palieku spręsti jums.

Ar tinka šilumos siurblys radiatoriams?

Kuo žemesnės temperatūros vanduo paduodamas į šildymo sistemą, tuo šildymas bus ekonomiškesnis. Grindinis šildymas yra tinkamiausias bet kokio tipo šilumos siurbliams, tačiau pati sistema gali gerai veikti ir su radiatoriniu šildymu – tik radiatoriai turi būti parinkti žematemperatūrei šildymo sistemai. Žinoma, šildymo sistema taip pat gali būti ir mišri.

Esant visiškai senai šildymo sistemai taip pat galima parinkti ir pritaikyti atitinkamą šilumos siurblį (pvz.: Atlantic Futjitsu), kuris puikiai veiks kaip pagrindinis šildymo šaltinis ir, svarbu, sąnaudos, už suvartotą elektros energiją šildymui, bus racionalios.

Kada atsipirks šilumos siurblio sistema?

Užduodant tokį klausimą, Jums tuomet tikrai nereikia šilumos siurblio. Pirkim dujas, naftą ir džiaukimės mažėjančiais gamtos ištekliais bei vis šylančiu pasaulio  klimatu. Šilumos siurbliai yra būdas sutaupyti, bet tai yra tik viena iš daugelio jo funkcijų, bet ne pagrindinė jų paskirtis. Tai yra ir komforto įranga, kuri leidžia mažiau rūpintis kūrenimu.

Kada rinktis oras-oras sistemą?

Oras-oras sistema šildo tik vieną patalpą, tad geriausiai tinka ten, kur yra viena didelė erdvė. O oras-vanduo šildymo sistemą rekomenduojama įrengti standartinio išplanavimo su daug atskirtų erdvių namuose ar butuose, nes ji gali šildyti daug patalpų vienu metu. Oras-oras šilumos siurblius galima derinti su visomis įprastinėmis šildymo sistemomis, taip sumažinant šildymo kaštus, pagerinant patalpų orą ir užtikrinant tinkamą patalpų mikroklimatą. Tai puikus pasirinkimas taupiam patalpų šildymui.

Kokie šilumos siurblio oras-vanduo privalumai?
 • paprasta integruoti į jau esamą bet kurią kitą įprastinę šildymo sistemą bei karšto vandens ruošimo sistemą;
 • vasaros metu oras-vanduo šilumos siurblys ruošia vandenį buitiniam vartojimui ypač mažomis sąnaudomis.
 • lengva pajungti prie radiatorinės ar grindinio šildymo sistemos;
 • sumažėja išlaidos šildymui;
 • tai ekologiška šildymo sistema neišskirianti CO2 į aplinką;
 • katilinėje nebus dulkių, triukšmo ir pelenų;
 • montuojant šilumos siurblį nereikalingi jokie žemės darbai, nereikia kamino bei kuro saugyklos;
 • kompaktiškas išorinis bei vidinis blokas;
 • šilumos siurblys oras-vanduo – tai nereikalaujantis priežiūros įrenginys, todėl galite palikti namus net ir ilgesniam laikui.
 • automatinis paleidimas, sustabdymas ir atitirpinimas, kuriam nereikia specialaus dėmesio.
 • veikimas bet kokiomis oro sąlygomis. Šilumos siurblys veikia esant aplinkos oro temperatūrai nuo -25°C iki +40°C, nepriklausomai nuo metų ar paros laiko bei oro sąlygų (apsiniaukę, lietus ar sniegas);
 • nėra apsinuodijimo pavojaus (freonas – visiškai nekenksmingas);
Kokių firmų šilumos siurbliais oras-vanduo prekiaujate?

Mes prekiaujame šių gamintojų šilumos siurbliais oras-vanduo:

 • Nibe
 • Atlantic Futjitsu
 • Daikin
 • Cooper & Hunter
Koks šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principas?

Šilumos siurblys veikia perduodamas šilumą iš vienos aplinkos į kitą, naudojant kompresorių ir šaldymo grandinę. Šilumos siurblys oras-vanduo, tai šilumos perdavimas iš aplinkos į vandenį. Jis veikia priešingai nei šaldytuvas – ne šaldo, o šildo.

Išoriniame bloke esantis ventiliatorius priverstinai siurbia aplinkos orą pro garintuvą. Garintuve yra skystas šaltnešis (freonas), kuris garuodamas sugeria šilumą iš aplinkos oro. Tada dujinės būsenos šiltas freonas yra suspaudžiamas kompresoriaus ir virsta skysčiu. Tokiu būdu dar labiau pakyla šaltnešio temperatūra. Taip įkaitęs freonas perneša šilumą į kondensatorių, kuris yra apvyniotas aplink vandens talpyklą. Galiausiai karštas freonas atiduoda šilumą, kurią sugeria talpykloje esantis vanduo. Tuomet atvėsęs šaltnešis pereina pro plėtimosi vožtuvą, kur jis yra perkeliamas atgal į dujinę agregatinę būseną, ir procesas prasideda iš naujo.

Šilumos siurblio oras-vanduo galingumas ir patalpų dydis

Kuo didesnė patalpa, tuo galingesnis šilumos siurblys. Kad siurblys veiktų efektyviai, būtina atsižvelgti į šildomos patalpos dydį, tūrį, šildomo buitinio vandens kiekį ir kitas sąlygas. Nepakankamai galingas siurblys turės kur kas didesnes apkrovas, todėl pasiekti reikiamą patalpos temperatūrą užtruks daugiau laiko ir tai pareikalaus didesnių elektros sąnaudų.

Lentelėje nurodyti galingumai yra preliminarūs. Viskas priklauso nuo patalpų dydžio, išplanavimo bei izoliacijos. Reikia atsižvelgti ir į lubų aukštį, t.y., lubų aukštis didesnis už įprastinį, apšildomo ploto tūris bus gerokai didesnis. Nepamirškite ir langų: langų varža dažniausiai būna žymiai mažesnė nei sienų.

NAMO PLOTAS Geros šiluminės varžos reikia 40 W/m² Prastesnės šilumos varžos reikia 60 W/m²
100 m² 4 kW 6 kW
125 m² 5 kW 7.5 kW

150 m²

175 m²

6kW

7 kW

9 kW

10.5 kW

200 m² 8 kW 12 kW
225 m² 9 kW 13.5 kW

250 m²

275 m²

300 m²

10 kW

11 kW

12 kW

15 kW

16.5 kW

18 kW

 • Klausimai apie šilumos siurblius oras vanduo gali būti pateikti asmeniškai mums adresu: info@saulesbroliai.lt