fbpx

Radiatorius + šilumos siurblys ar tai įmanoma ?

šilumos siurbliai Daikin

Pas mus dauguma vartotojų mano kad jei turi radiatorius tai negali įsirengti, modernaus šildymo tokio kaip šilumos siurbliai.

Bet tai ne visiškai tiesa, daugiametė patirtis su naujais šildymo šaltiniais parodė, kad  ir esant visiškai senai šildymo sistemai teisingai integravus šilumos siurblį viskas puikiai veikai ir svarbiausiai elektros sąnaudos visiškai tenkiną.

Tai kodėl yra toks populiarus mitas, kad jei turi senus radiatorius tai jau net nesvajok apie šilumos siurblį ir vergauk visą gyvenimą katilui. Manau pagrindinė problema yra, kad žmonės ištraukia kai kurios skaičius iš konteksto ir padaro skubotas išvadas. Taip radiatoriai ir šildomos grindys (dar jos turi būti gerai įrengtos) skiriasi savo efektyvumu, bet  šia reikia prisiminti pagrindine fizikos taisykle, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, tai reiškia kad šilumą vartoja ne grindys ar radiatoriai, bet ją vartoja Jūsų namas.  O radiatoriai ar grindys yra tik šilumos skleidėjas kuris perduodą sukurtą šilumą iš katilo namui. Taip efektyvumas įvertinus tikras sąlygas gali skirtis iki 10 % (o ne kai internete sklando mitas, kad du kartus mokėsi daugiau) , bet kas yra iki 10% efektyvumas iš tikro tai reiškia kad pakeitus senus radiatorius į šildomas grindis Jūs maksimaliai galėsite sutaupyti iki 10% šilumos, o tai yra tipiniam name iki 200 m2  per metus skirsis maksimaliai 50 eur suma. Visi supranta kad pakeisti radiatorius į grindų šildymą kainuoja tikrai ne 1 t. eur, tai todėl visada siūlau jei pas jus kiauras namas pradėkite nuo namo sandarinimo o ne nuo radiatorių keitimo.

Svarbiausiai patirtis parodė kad ir kokia sena sistema jai galimą visada parinkti tinkamą šilumos siurblį ir gyventi tiesiog saugiau šilčiau ir nereikės rūpintis malkomis ar briketais kurie šiuo metu brangsta tiesiog kas dieną, jų saugojimu, kapojimu, ir dar kas pas mus neaktualu bet mes patys savo aplinką teršiame kietosiomis dalelėmis kūrendami kietą kurą, kuris iš kamino visada rūksta ir pasklindą ore aplink mus.

Todėl jei tik yra noras ir galimybė investuoti į švaresnį šildymo būdą kreipkitės ir mes parinksime būtent Jūsų šildymo sistemai pritaikytą šilumos siurblį bei sprendimą kad jis puikiai tarnautų jums.

Keli pvz.: kur šildymo sistemos visiškai senos ir puikiai dirba integruoti šilumos siurbliai:

šilumos siurblysšilumos siurblysdaikin šilumos siurblysšilumos siurblys oras vanduo

oras vanduo šildymas prie radiatorių

Svarbiausiai reikia suvokti kad šilumos siurblys netaupo malkų jis jas pakeičia,

bet jei Jūsų namas 400 m ir senas sukūrenat 10t anglių taip pat galimą pritaikyti šilumos siurblį bet metinės išlaidos nesumažės bet pasikeis mokėsite ne už anglis bet už elektrą svarbiausiai nereikės nuo ryto iki vakaro kūrenti katilo ir nuodyti kaimynus ir save.