0.00
Radiatorius + šilumos siurblys ar tai įmanoma ?
Radiatorius + šilumos siurblys ar tai įmanoma ?

Pas mus dauguma vartotojų mano kad jei turi radiatorius tai negali įsirengti, modernaus šildymo tokio kaip šilumos siurbliai.

Bet tai ne visiškai tiesa, daugiametė patirtis su naujais šildymo šaltiniais parodė, kad  ir esant visiškai senai šildymo sistemai teisingai integravus šilumos siurblį viskas puikiai veikai ir svarbiausiai elektros sąnaudos visiškai tenkiną.

Radiatorius + šilumos siurblys ar tai įmanoma ?

Tai kodėl yra toks populiarus mitas, kad jei turi senus radiatorius tai jau net nesvajok apie šilumos siurblį ir vergauk visą gyvenimą katilui. Manau pagrindinė problema yra, kad žmonės ištraukia kai kurios skaičius iš konteksto ir padaro skubotas išvadas. Taip radiatoriai ir šildomos grindys (dar jos turi būti gerai įrengtos) skiriasi savo efektyvumu, bet  šia reikia prisiminti pagrindine fizikos taisykle, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, tai reiškia kad šilumą vartoja ne grindys ar radiatoriai, bet ją vartoja Jūsų namas.  O radiatoriai ar grindys yra tik šilumos skleidėjas kuris perduodą sukurtą šilumą iš katilo namui. Taip efektyvumas įvertinus tikras sąlygas gali skirtis iki 10 % (o ne kai internete sklando mitas, kad du kartus mokėsi daugiau) , bet kas yra iki 10% efektyvumas iš tikro tai reiškia kad pakeitus senus radiatorius į šildomas grindis Jūs maksimaliai galėsite sutaupyti iki 10% šilumos, o tai yra tipiniam name iki 200 m2  per metus skirsis maksimaliai 50 eur suma. Visi supranta kad pakeisti radiatorius į grindų šildymą kainuoja tikrai ne 1 t. eur, tai todėl visada siūlau jei pas jus kiauras namas pradėkite nuo namo sandarinimo o ne nuo radiatorių keitimo.

Svarbiausiai patirtis parodė kad ir kokia sena sistema jai galimą visada parinkti tinkamą šilumos siurblį ir gyventi tiesiog saugiau šilčiau ir nereikės rūpintis malkomis ar briketais kurie šiuo metu brangsta tiesiog kas dieną, jų saugojimu, kapojimu, ir dar kas pas mus neaktualu bet mes patys savo aplinką teršiame kietosiomis dalelėmis kūrendami kietą kurą, kuris iš kamino visada rūksta ir pasklindą ore aplink mus.

Todėl jei tik yra noras ir galimybė investuoti į švaresnį šildymo būdą kreipkitės ir mes parinksime būtent Jūsų šildymo sistemai pritaikytą šilumos siurblį bei sprendimą kad jis puikiai tarnautų jums.

Keli pvz.: kur šildymo sistemos visiškai senos ir puikiai dirba integruoti šilumos siurbliai:

11 Komentarai

 • Viktor

  ,
  2021-12-11 @ 15:02

  Namas 170kv.metru ,B klases ,radiatoriai

  • Rasa Stanelė

   ,
   2022-01-12 @ 8:48

   Sveiki, Viktor,

   Tokiam namui galime pasiūlyti ne vieno gamintojo šilumos siurblį. Pradžiai būtų gerai aptarti išsamiau jūsų bei namo poreikius, kad galėtume parinkti tinkamą šilumos siurblį radiatoriams. Susisiekite 863577677 arba info@saulesbroliai.lt

 • Donatas

  ,
  2021-12-17 @ 19:48

  Namas karkasinis 120kv tik radiatoriai kietu kuru šildomas , kaip pvz prie -5 pecius 40c pilnai uzsildo koky siurblys rekomenduotute .

  • Rasa Stanelė

   ,
   2022-01-12 @ 8:40

   Sveiki, Donatai,

   Galime rekomenduoti kelis, priklausomai nuo jūsų poreikių ir numatyto biudžeto. Paskambinkit mums 8635775677 arba parašykit laišką el. paštu info@saulesbroliai.lt, atsiųsim konkretų pasiūlymą būtent Jums.

 • Kestutis Rutkauskas

  ,
  2021-12-23 @ 7:02

  Sveiki, domina sprendimas integruoti silumos siurbli i sena radiatoriu sistema. Namo plotas ~170 kv.

  • Rasa Stanelė

   ,
   2022-01-12 @ 8:43

   Sveiki, Kęstuti,

   Kombinuoti abi sistemas tikrai galima, tačiau kiekvieną atvejį reikia įvertinti individualiai. Parašykit mums daugiau apie savo namo kvadratūrą (ar ji su rūsiu, be), taip pat atsiųskite savo katilinės foto. Įvertinsim ir surasim sprendimą. Laukiam papildomos informacijos el. paštu info@saulesbroliai.lt

 • Vytautas

  ,
  2022-01-02 @ 19:10

  Sveiki. Namas ~76kv.m šildymo sistema nauja radiatoriai gerai atiduodantys šiluma.ploni vamzdukai ,sistemoje nėra labai daug vandens. Ar butų manoma pritaikyt šilumos siurblys?

  • Rasa Stanelė

   ,
   2022-01-12 @ 8:46

   Sveiki, Vytautai,

   Iš aprašymo galima sakyti, kad įmanoma. Pasiūlyti galime ne vieną šilumos siurblį oras vanduo, tačiau šioje vietoje svarbu ir jūsų poreikiai: ar norite su integruotu boileriu, ar atskirai pastatomu, o galbūt vandenį šildysite atskirai elektriniu boileriu. Taip pat svarbu į kokį biudžetą norite įtilpti, ar sistemos norite su montavimu, ar tik pačio įrenginio. Parašykite mums info@saulesbroliai.lt

 • Andrej

  ,
  2022-08-17 @ 17:52

  Apšiltintas sodo namelis su mansarda. Bendras plotas 300 kv m. Stovi granulinis katilas, radiatoriai Kermi nauji, 800 l akumuliacinė talpa. Ar įmanoma įrengti šilumos siurblį į bendra sistemą ir kiek tai kainuos? Andrejus

 • Deimantė

  ,
  2022-12-08 @ 22:08

  Sveiki o gal integruojate šilumos siurblį kartu su radiatoriais?

 • Albinas

  ,
  2023-02-07 @ 22:34

  Sveiki. Individualus 96kv/m namas šildomas kalvio gamybos k.k. katilu. Radiatoriai ir vamzdžiai nauji (šiuolaikiški). Šildymo sezonui suvartoju apie 12 erdmetrių beržinių malkų.
  Kaip manot, kiek brangiau būtų šildant namą Š.S. Ir kokio galingumo reikėtų?

Komentarai išjungti.
X