0.00
Kaip išsirinkti šilumos siurblį
Kaip išsirinkti šilumos siurblį

Kiekvienos šeimos poreikiai – skirtingi. Turintys didelės kvadratūros namą, daugiau dėmesio skiria galingesniems modeliams, buto ar biuro savininkai labiau žvalgosi į mažiau galingas šildymo sistemas. Tačiau abiems grupės aktualus komfortas, aukšta kokybė, energijos efektyvumas.

Norint savo namuose sukurti tobulą klimatą su šilumos siurbliu, būtina apsvarstyti keletą svarbiausių klausimų.

Jūsų gyvenamoji vieta

Viena iš svarbesnių detalių – jūsų gyvenamoji vieta. Ne tik Naujoje Zelandijoje, bet ir Lietuvoje atkeliauja šalčiai, drėgmė, bei ypatingai karštos vasaros dienos. Šilumos siurbliai skirti išspręsti kiekvieno namo individualias problemas.

Net jei temperatūra pakyla daugiau nei 30 C, prakaituoti neteks. Šilumos siurblių sistemos turi pažangias technologijas, kurios padeda įsisavinti šilumą iš viduje esančio oro ir išsklaidyti ją išorėje, ir sukurti jūsų namuose vėsų orą.

Sistemos tipas

Mūsų prekiaujamų gamintotų „Daikin“, „Nibe“, „Cooper Hunter“, “Vaillanta”, “Midea” šilumos siurblių sistemos pritaikomos kiekvienam namo tipui. Jau daugiau nei dešimt metų ieškome individualių sprendimų kiekvienam klientui.

Pavyzdžiui „Daikin Split“ sistemos šilumos siurblys yra idealus, jei norite apšildinti/vėsinti tik vieną kambarį ar konkrečią sritį. Šis gamintojas siūlo modernius sienų ir kompaktiškus grindų įrenginius, kurie gali tik vėsinti arba veikti dviem ciklais: šildymo ir vėsinimo.

Jei norite palaikyti šilumą keliose patalpose, „Daikin Multi Split“ suteiks jums galimybę kontroliuoti klimatą keliuose kambariuose vienu metu. Naudodami tik vieną lauko įrenginį, galite prijungti iki penkių vidinių blokų.

Daikin Ducted šilumos siurblių sistema užtikrina neprilygstamą komfortą visuose namuose. Tą suteikia naujausios technologijos, leidžiančios ištisus metus mėgautis malonumu ir komfortu jūsų namuose. Vamzdynų šilumos siurblių sistema susideda iš vidaus ir lauko elementų bei lanksčiųjų kanalų. Vidinis blokas yra paslėptas jūsų lubose arba po grindimis, o lankstus vamzdis paskirsto kondicionuojamą orą per jūsų namuose esančius oro vamzdžius.

Galia, dydis ir stilius

Galima pamanyti, kad visi šilumos siurbliai sukurti lygiaverčiai, tačiau jų dydis, galia, net ir stilius, gali labai skirtis. Jūsų erdvės plotas, patalpų skaičius, dizaino elementai, turi svarbios įtakos renkantis šilumos siurblį.

Tinkamai parinktas šilumos siurblys veiks efektyviausiai. Jei bus per didelis, sunaudos daug energijos, per mažas, nustatytas palaikyti tinkamą temperatūrą, – veiks visu pajėgumu ir greitai nusidėvės.

Kambario dydis. Kambario ar patalpų dydis – svarbiausias indikatorius, renkantis šilumos siurblį. Pagal patalpų dydį parenkamas tinkamas galingumas. Kuo didesnė erdvė, tuo didesnė reikalinga šilumos siurblio talpa.

Izoliacija. Kuo geresnė izoliacija sienų ir lubų srityse, tuo mažesnė reikalinga šilumos siurblio talpa.

Langų dydis. Lango dydis ir stiklo izoliacinės medžiagos turi įtakos šilumos siurblio dydžiui. Mažiau izoliuotoms erdvėms, su daugiau langų (priklausomai nuo jų kokybės), reikės galingesnės sistemos.

Kryptis. Priklausomai nuo to, kurioje pusėje (rytų, vakarų, pietų, šiaurės) yra patalpos, gali skirtis šilumos siurblio dydis. Tam įtakos turi saulės poveikis.

Apmąstant šilumos siurblio dydį ir galią, svarbu nepamiršti, kaip jis gali derėti prie jūsų namų, biuro dekoro ar stiliaus.

Energijos efektyvumas

Išorės oro naudojimas – tai efektyvus būdas subalansuotam vidaus patalpų klimatui namuose užtikrinti. Investuodami į oras – vanduo šilumos siurblį, sumažinsite CO 2 kiekį ir energijos sąnaudas. „Nibe“ gamintojas siūlo rinktis iš dviejų sistemų: „Monobloc“ ir „Split“. Abiejose sistemose yra išorinis ir vidinis moduliai, sudarantys visapusišką šildymo ir karšto vandens mazgą. Oras yra vienas iš nemokamų atsinaujinančių gamtos šaltinių, todėl oro – vandens šilumos siurbliai ilgainiui savaime atsipirks.

Papildomos funkcijos taip pat gali padėti sumažinti energijos sąnaudas. Pavyzdžiui, „Daiki Split Systems“ su „Intelligent Eye“ funkcija, iš naujo nustato energijos efektyvumo lygį, jei kambarys būna nenaudojamas 20 minučių. Jis sugrįžta į pradinius nustatymus, jei kas nors vėl patenka į kambarį, taip taupydamas energijos sąnaudas.

Oro kokybė

Svarbu pasirinkti šilumos siurblį, kuris pagerina oro kokybę. Daugelis „Daikin“, „Cooper Hunter“, „Nibe“ šilumos siurblių ne tik filtruoja daleles ar dulkes, bet ir leidžia papildomai kontroliuoti drėgmę kambaryje.

Toks sprendimas ypač aktualus turintiems astmą, šienligę ar kitas alergijas.

Papildomos funkcijos

Šilumos siurbliai ne tik šildo ar vėsina orą jūsų namuose. Jie turi ir papildomų išmanių

jų funkcijų, padidinančių komforto lygį jūsų namuose.

Wi-Fi. Naudodami savo išmanųjį telefoną, galite nustatyti ir planuoti temperatūra savo namuose bet kurioje vietoje, bet kuriuo metu. Tai puiki išeitis daug keliaujantiems ir norintiems grįžti į jaukią šiltą/vėsią namų aplinką.

Triukšmo mažinimas. Išskirtinės kompresorių inžinerijos ir aero ventiliatoriaus konstrukcijos sukuria tylų veikimą. Todėl net nepajusite, kad šilumos siurblys yra įjungtas.

Miego rėžimas. Ši energiją taupanti priemonė švelniai reguliuoja temperatūrą jūsų miego metu.

Buvimo jutiklis. Infraraudonųjų spindulių jutiklis nukreipia orą nuo žmonių link kambario, kad būtų išvengta šaltų skersvėjų ir pereitų į energijos taupymo režimą, jei žmonės palieka kambarį ilgiau nei 20 minučių.

Jūsų biudžetas

Šilumos siurblių sistema – gan didelė investicija į jūsų namus. Kad galėtumėte lengviau apsispręsti, kiek galite skirti tokios sistemos įsigijimui, pasvarstykite: kiek ilgai ten gyvensite, kokią pridėtinę vertę norite sukurti, kiek svarbus gryno oro buvimas jūsų namuose.

Jei nusprendėte, kad norite atnaujinti savo būsto šildymo sistemą, bet dar nesate tikri, kuri būtent sistema jums tinka, susisiekite su mumis. Mes mielai pakonsultuosime ir parinksime būtent jums tinkantį variantą. Dirbame jau daugiau nei dešimt metų. Ne tik padėsime išsirinkti, bet ir sumontuosime. Viskas iš vienų rankų.

.

3 Komentarai

 • Gediminas

  ,
  2022-05-30 @ 15:36

  Sveiki, domiuosi šilumos siurbliais oras-vanduo su integruotu boileriu karštam vandeniui pašildyti.
  Kokį pasiūlytumėte variantą jūs.
  Karkasinis namas, dviejų aukštų. Pirmo aukšto grindys šildomos, antras aukštas radiatoriai.
  Namo plotas 170m2. Pirmas aukštas 80m2 antras apie 90m2. Naujos statybos namas.

 • DONATAS

  ,
  2022-11-28 @ 10:25

  Sveiki, domiuosi šilumos siurbliais oras-vanduo su integruotu boileriu karštam vandeniui pašildyti.
  Kokį pasiūlytumėte variantą jūs.
  Namas, dviejų aukštų. Pirmo aukšto grindys šildomos, antras aukštas radiatoriai.
  Namo plotas 170m2. Pirmas aukštas 80m2 antras apie 90m2. Naujos statybos namas.

 • Dmitrij

  ,
  2023-02-20 @ 12:25

  Sveiki,
  Domiuosi šilumos siurbliais oras-vanduo su integruotu boileriu karštam vandeniui pašildyti.
  Kokį galėtumėte Jūs pasiūlyti variantą ?
  Namas, vieno aukšto, plotas 130m2. Grindys šildomos. Naujos statybos namas.

  Su pagarbe,
  Dmitrij

Komentarai išjungti.
X