0.00
Išsirink efektyviausią šilumos siurblį: 3 rodikliai
Išsirink efektyviausią šilumos siurblį: 3 rodikliai

Šilumos siurbliai yra efektyvesni už elektrinius šildytuvus , tačiau vieni iš jų geresni už kitus. Norint rasti geriausią šilumos siurblio modelį, patartina atsižvelgti į jų efektyvumo lygį. Kas yra šilumos siurblio efektyvumas?

Šilumos siurblio našumas yra tai, kiek šilumos perduoda įrenginys, esant tam pačiam elektros energijos kiekiui. Veiksmingesnis įrenginys pagamins daugiau šilumos iš to paties kiekio elektros, nei mažiau efektyvus.

Kaip galite įsitikinti, kad įsigijote didelio efektyvumo modelį?

Yra keletas pagrindinių specifikacijų, kurias galite palyginti, kad nustatytumėte, kuris šilumos siurblys efektyvesnis.

  • Nominali lauko temperatūra
  • SCOP – sezoninis veiksmingumo koeficientas
  • COP – našumo koeficientas

Susipažinę ir įvertinę kiekvieną iš šių charakteristikų, būsite geriau pasiruošę palyginti vieną šilumos siurblio modelį su kitu.

 Nominali lauko temperatūra

Nominali temperatūra yra mažiausia lauko temperatūra, kurią šilumos siurbliai oras vanduo gali saugiai valdyti gamintojo nustatyta tvarka.
Nominali temperatūra yra darbo temperatūra, kai tam tikras šilumos siurblys yra tinkamai eksploatuojamas pagal gamintojo nustatymus.
Nominali temperatūra negarantuoja, kad jūs galite efektyviai šildyti savo namus toje temperatūroje. Tai paprasčiausiai reiškia, kad įrenginys saugus ir veikia esant šiai temperatūrai. Vien nominali temperatūra nėra šilumos siurblio našumo matas.
Daugelis šilumos siurblių efektyvūs prie -25 ° C ar žemesnės. Tuo atveju, jūsų namuose vyraus šiluma ištisus metus.

SEER (sezoninis energijos vartojimo efektyvumo koeficientas)/SCOP (Sezoninis veiksmingumo koeficientas)

Nuo 2014 m. įvesti nauji sezoniniai įrenginių energijos vartojimo efektyvumo koeficientai – SEER (vėsinimui) ir SCOP (šildymui). Šie naujieji koeficientai tiksliau atspindi įrenginių efektyvumą, kadangi tai vidutiniai dydžiai ir skaičiuojami keturiuose temperatūriniuose taškuose.
SCOP (Seasonal Coefficient of Performance) – tikslesnis COP rodiklis, bendras įrenginio veiksmingumo koeficientas, atitinkantis viso šildymo sezono temperatūras ir apskaičiuojamas norminį metinį šildymo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų šildymui.
SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) – bendras įrenginio energijos vartojimo efektyvumo koeficientas per visą vėsinimo sezoną, apskaičiuojamas norminį metinį vėsinimo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų vėsinimui. Kuo šis skaičius didesnis, tuo įranga efektyvesnė ir taupant elektros energiją.

COP – našumo koeficientas

Šilumos siurblio COP parodo, kiek šilumos gali pagaminti įrenginys iš vieno vieneto elektros energijos.
Kuo didesnis COP, tuo efektyvesnis šilumos siurblys.
Rekomenduojama rinktis šilumos siurblį, kurio COP – ne mažesnis nei 3.
Pavyzdžiui: Jei COP yra 4, tai reiškia, kad elektros sąnaudų ir šilumos santykis yra 1:4. Sunaudojus dalį elektros, likusi nauda, kurią sugeneruoja šilumos siurblys, yra gaunama iš aplinkos.
Tinkamai parinktas oras-vanduo šilumos siurblys veikia ištisus metus .

1 Komentaras

  • Stanislovas Paulauskas

    ,
    2021-12-30 @ 16:38

    Sveiki. Ka rekomenruotumete oras vanduo. Namas senos statybos. Plotas 242 kv.m. Plotas kartu su sklepu. Siuo metu kieto kuro katilas stovi sklepe. Murinis namas.

Komentarai išjungti.
X