0.00
Imti APVA paramą ar pasilikti kieto kuro katilą?

Kai noras gauti APVA paramą yra didesnis už realybę

Daug kas girdėjo, o gal jau ir pasinaudojo, APVA parama šilumos siurbliams. Taip, tai iš tikrųjų gera paskata, jei atitinkate sąlygas. Jums gali būti grąžinama vidutiniškai 3000 eur.

šilumos siurblisi ir parama

 

Tačiau, ar tikrai reikia aklai siekti paramos, nežiūrint į esamą namo klasę, dydį, bei galimybes sumokėti elektros sąskaitas. 

Pateiksime trumpą pavyzdį: žmogus mato, kad didžiausia parama, skiriama už integruotą 7 kW šilumos siurblį ir reikalauja, kad tokį parduotume ir sumontuotume, nes siurblys pigesnis, palyginus su galingesniais ir jis gaus didesnę paramą. Tačiau, matome, kad jam reikia 16 kW šilumos siurblio, nes jo įvardintas plotas neatitinka tikrovės. Kaip ir daugelis, neįskaičiuoja rūsio, kuris sudaro 30% namo ploto, kuris visada šildomas. Dar, dažnai, pamirštama palėpė, kuri taip pat šildoma. Tokiu atveju iš 80 m2 susidaro net 170 m2 seno, šalto namo (aišku, žmogus truputį aptvarkęs, bet namo klasė bus D). 

PARAMA

Jei mes mes sumontuotume 7 kw oras-vanduo šilumos siurblį, klientas būtų patenkintas vasarą, truputį rudenį, tačiau temperatūrai nukritus žemiau 0 C,  šilumos siurblys tiesiog nesugebės pagaminti šilumos. Jis dirbs tik su tenais, o tai gali „prisukti” daugiau 3000-4000 kwh per mėnesį.

Jau ne kartą rašėme, kad dauguma senesnių nei 15 metų namų, kurių plotas didesnis nei 150 m2, šildomų radiatoriais, metinis elektros suvartojimas gali siekti +- 8000 kwh. Turėtumėte visada įsivertinti metinę šildymo kainą. Visai kita situacija, jei žmogus turi bent 10Kwh saulės elektrinę, tuomet jo metinės sąnaudos už šildymą tikrai bus nedidelės.

Ką daryti su APVA parama? Ji tikrai yra puiki paskata, leidžianti sutaupyti nemažą sumą pinigų, bet atkreipkite dėmesį, kad Jūs privalote panaikinti esamą kieto kuro katilą. Todėl nemažai žmonių, ypatingai gyvenančių didesniuose namuose, mes rekomenduojame pasidaryti hibridinę sistemą, paliekant kieto kuro katilą ir integruojant šilumos siurblį. Šaltaisiais mėnesiais pakūrenus kieto kuro katilą, galima dvigubai sutaupyti už elektros energiją. Iš 6 mėnesių šildymo, 4 mėnesius galima naudoti šilumos siurblį, likusius 2 mėnesius naudoti katilą.

X