0.00
Geoterminis šildymas
Geoterminis šildymas – efektyvus ir inovatyvus sprendimas

Tai yra vienas iš puikiausių tvaraus šildymo pavyzdžių, kur pritaikant šiuolaikines technologijas bei modernius sprendimus šiluma generuojama su minimaliomis sąnaudomis. O svarbiausia, jog tam panaudojama natūraliai po žeme esanti šiluma. Kas leidžia žmonėms šildytis namus ar kitas patalpas itin taupiai, o kartu tausojama ir gamta. Tačiau dar pakankamai nedaugelis žino daugiau apie tokią sistemą bei visus jos privalumus.

Kodėl verta rinktis būtent šį variantą?

Šiomis dienomis galima rinktis iš gana įvairių šildymo sprendimų, todėl visiškai natūralu, jog geoterminis šildymas dažnai nebus pirmasis variantas. Tuo labiau, kad daugelis dar pakankamai pripratę prie tradicinių kietojo kuro šildymo katilų. Tačiau tai jau tampa praeitimi ir vis dažniau yra žvelgiama į alternatyvius variantus, kurie gali generuoti šilumą žymiai efektyviau ir tuo pačiu mažiau teršti aplinką. Kadangi ir ekologija tampa pakankamai svarbiu aspektu, kuriam skiriama tikrai nemažai dėmesio. Todėl net ir valstybė prie to prisideda skatindama atsinaujinti šildymo sistemas ir už tai gauti netgi kompensaciją. Kuo sėkmingai būtų galima pasinaudoti pasirinkus ir šį šildymo variantą. Tuo labiau, kad geoterminis šildymas kaina nėra pati mažiausia. Tačiau šis variantas vis tiek laikomas vienu iš geriausiųjų.

Ar geoterminis šildymas tikrai vertas investicijų?

Toks klausimas visiškai natūralus, kuris kyla tikrai ne vienam. Kadangi dažnu atveju nesinori bereikalingai išlaidauti, tačiau lygiai taip pat norisi įsigyti patikimą bei kokybišką šildymo įrenginį. Ir būtent šioje vietoje geoterminis šildymas turės daugiausiai privalumų. Kadangi ši sistema panaudoja net maždaug 75 procentus žemėje esančios šilumos. O tai reiškia, kad papildomų resursų šildantis namus reikės itin nedaug. Todėl net ir šaltomis dienomis toks variantas išliks itin ekonomiškas. Tuomet gana nesunkiai galima paskaičiuoti, kiek atsieitų šildymas pasirinkus kažkurią kitą sistemą ir kiek kainuotų naudojantis šia. Taip bus lengviausia suprasti, per kiek laiko tokia investicija atsipirks. Kadangi pradinė geoterminis šildymas kaina yra iš tikrųjų didesnė, negu kitų analogiškų įrenginių. Tačiau vėliau joks kitas variantas nesuteiks galimybės šildytis namų taip pigiai. Todėl praktiškai visuomet ši investicija atsipirks. Tuo labiau, kad tai ne vienintelis tokios sistemos privalumas.

Jokios papildomos priežiūros

Neretai tenka nerimauti, jog išvykus ilgesniam laikui reikės kažkaip pasirūpinti ir namų šildymu. Bent jau su tokia problema tie, kurie turi senesnius kietą kurą naudojančius įrenginius. Tačiau geoterminis šildymas suteikia galimybę praktiškai visai tuo nesirūpinti. Kadangi užtenka paprasčiausiai sureguliuoti sistemą, pasirinkti norimus parametrus ir tuomet viskas vyks automatiškai. Nebent nuspręstumėte, jog norite tam tikru metu šildyti namus mažiau bei palaikyti žemesnę temperatūrą. Ką modernių įrenginių pagalba galima padaryti vos kelių mygtukų paspaudimu. Be to, šios sistemos yra itin kokybiškos bei ilgaamžės, todėl net ir bėgant laikui nereikės nerimauti dėl kažkokių jų gedimų ar problemų. Todėl beliks mėgautis norimą šiluma namuose.

Kaip veikia tokia šildymo sistema?

Tai pakankamai unikalus ir tuo pačiu gana paprastas principas, kuris leidžia namus šildytis taip ekonomiškai. Aišku, dažnai gali gąsdinti pradinė geoterminis šildymas kaina, kuri neretai būna aukštesnė ir dėl tokių įrenginių specifinio įrengimo. Kadangi sistema turi būti ne tik sumontuota namo viduje, bet ir išvedžiota po žeme, iš kur yra imama didžioji dalis šilumos. Todėl galimi du jos įrengimo variantai: vertikalus ir horizontalus. Pastarasis variantas yra pigesnis, tačiau jam įrengti reikia didesnio ploto, todėl jis ne visuomet bus įmanomas. Tai kažkiek priklauso nuo pastato tipo, jo dydžio ir šiluminių poreikių, taip pat nuo vietovės bei pačio grunto ypatybių. Taigi, kiekvieną kartą sprendimas gali būti pasirenkamas individualiai.

O pats veikimo principas iš esmės labai paprastas – pagrindinę funkciją atlieka šilumos siurblys, kuris užtikrina tiek neužšąlančio skysčio judėjimą specialiu kolektoriumi, kurį turi geoterminis šildymas po žeme ir kuriame yra surenkama grunte esanti šiluma, tiek ir šilumos pasiskirstymą pačiame name. Taip pat dalis šilumos gali būti nukreipiama į karšto vandens talpyklą, iš kurios jis bus naudojamas buitinėms reikmėms.

Aišku, kartais gali atrodyti pakankamai keista, jog įmanoma išgauti šilumą iš žemės žiemos metu, kai jos paviršius pasidengia sniegu. Tačiau dėl to nerimauti nereikėtų, kadangi didesniame gylyje temperatūra išsilaiko pastovi praktiškai visus metus, nepriklausomai nuo to, kiek daug atšąla oras. Taip pat labai svarbus faktas ir tas, jog didžioji dalis saulės energijos yra kaupiama būtent grunte. Todėl to pilnai pakanka būstą šildyti, o kartu tą galima daryti su visiškai minimaliomis elektros energijos sąnaudomis. Kas taip pat pakankamai aktualu. Todėl vienintelė didesnė investicija bus geoterminis šildymas kaina, kurią reikės sumokėti įsirengiant šią sistemą. Mūsų šalyje ji dar tik populiarėja, nors jau naudojama tikrai ne vienerius metus. Tačiau kitur tai yra vienas iš dažniausių šildymo sprendimų. Tuo labiau, kad dažnai galime rasti ir tam itin palankų gruntą.

Ką galime pasiūlyti mes?

Šioje srityje esama sukaupę ne vienerių metų patirtį, kuri leidžia suprasti kiekvieno asmeninius poreikius. Todėl galime pasiūlyti įvairius šildymo sprendimus praktiškai bet kokiam atvejui. Lygiai taip pat žinome, kurie variantai yra patikimiausi bei laiko patikrinti, todėl juos drąsiai rekomenduojama ir kitiems klientams. Tad pas mus galėsite ne tik įsigyti norimą šildymo sistemą, bet ir gauti profesionalių patarimų renkantis bei tuo pačiu visuomet žinoti, jog siūlomi variantai yra aukščiausios kokybės ir žinomų gamintojų.

Ne išimtis būtų ir geoterminis šildymas, kuris gana sparčiai populiarėja dėka savo išskirtinių privalumų. Todėl pakankamai drąsiai tokį variantą rekomenduojama žmonėms, kurie žvelgia į ateitį bei ieško inovatyvių sprendimų, leidžiančių namus šildytis itin efektyviai. O kartu ir be jokios papildomos priežiūros. Jos reikalauja kai kurie alternatyvūs įrenginiai.

Ieškantiems geriausio varianto

Taigi, jeigu ieškote geriausio šildymo sprendimo, kuris išsiskirtų iš kitų savo efektyvumu, o kartu lemtų ir itin mažas sąnaudas šaltuoju metų laiku, tuomet geoterminis šildymas bus vienas iš geriausių pasirinkimų. Tikrai ne atsitiktinai daugelio atsiliepimai apie šią sistemą yra patys geriausi. Nepaisant kažkiek didesnės jos įrengimo kainos, bėgant metams ji tikrai atsipirks ir džiugins ne tik šiluma, bet ir minimaliomis išlaidomis. Kas pakankamai svarbu, kadangi šaltasis sezonas bei žiemos laikas kiekvienais metais ateina neišvengiamai. Todėl verta pasirūpinti patikimu sprendimu, kuris leistų džiaugtis šiluma. O dar svarbiau tai, jog ji būtų išgaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių bei visiškai neterštų aplinkos. Juk taip smagu įkvėpti gryno oro išėjus į kiemą.

X