0.00
2Kolektorinės surinkimas prieš šilumos siurblio montavimą
Ką pasiruošti prieš šilumos siurblio montavimą

Išsirinkus ir rezervavus šilumos siurblį, klientas dažniausi turi apie mėnesį laiko atlikti paruošiamuosius darbus. Juos reikėtų atlikti tiek katilinėje, tiek lauke, kur bus statomas lauko blokas. 

Rekomenduojame atkreipti dėmesį į elektros įvadą, kolektorinę, vamzdyną bei vietą, kurioje stovėtų šilumos siurblio lauko blokas.

Kolektorinė

Kolektorinė turi būti surinkta ir patikrinta, užspaustu oru arba vandeniu. Kartais statytojai taupo kokybės sąskaitą, tačiau  technologiškai vamzdžiai negali likti atviri.

Kolektorinės surinkimas prieš šilumos siurblio montavimą
2Kolektorinės surinkimas prieš šilumos siurblio montavimą

Elektros įvadas

Turėtų būti palikti apie 2 metrus kabelio maitinimui lauke ir viduje. Kabelis parenkamas pagal šilumos siurblio galią.  Dažniausiai 5 x 2.5 mm2 arba 5 x 4 mm2. Elektros instaliacijos galingumai parenkami pagal siurblį. Rekomenduojame turėti ne mažiau 14 kilovatų įvadą į namą.

atvestas kabelis i katiline silumos siurbliui
Ką pasiruošti prieš šilumos siurblio montavimą
elektros skydine14 kw šilumos siurbliui

Parinkta ir paruošta vieta išoriniam šilumos siurblio blokui

Prie naujo namo dažnai būna sujudintis žemės, dėl to vietą reikia tinkamai paruošti. Gali būti daromi poliai, liejamas padas pagal išmatavimus, sutrombuotas žvyras, sudėtos trinkelės. Kaip padaryti pamatuką, skaitykite čia.

pamatukas siurblio kojom
pamatukas
Pamatukas šilumos siurbliui
trinkeles po silumos siurbliu

Vieta vidiniam šilumos siurblio blokui

Pagrindinė priežastis, kodėl reikia iš anksto paruošti vietą vidiniam šilumos siurblio blokui yra ta, kad paskui bus sunku prieiti prie užstatytos teritorijos. Todėl rekomenduojame iš anksto pasiruošti grindis (plytelės ar pan.), pasidaryti sienų apdailą,  nes vėliau gali tiesiog pasiekti užstatytą sieną, o siurblio demontuoti nebesinorės.

katilines paruošimas šilumos siurbliui statyti

Atvestas šalto ir karšto vandens vamzdynas

Vamzdynas turėtų būti atvestas prie šilumos siurblio vidinio bloko arba prie karšto vandens šildytuvo (boilerio),  jeigu jis statomas atskirai ir nėra įmontuotas į šilumos siurblį. Turi būti pajungtas ir išbandytas vanduo sistemoje. Šilumos siurbliai gali būti statomi tiek katilinėje, tiek kitoje nedidelėje patalpoje.

šaltas ir karštas vanduo šilumos siurbiui
vamzdynas šilumos siurbliui

1 Komentaras

  • Kestutis

    ,
    2022-05-07 @ 7:36

    Kaip pasiruosti silumos siurblio montavimo vieta….

Komentarai išjungti.
X