0.00
ATLANTIC FUTJITSU – VIENAS GERIAUSIŲ ŠILUMOS SIURBLIŲ, TINKANČIŲ RADIATORIAMS
Atlantic Futjitsu vienas geriausių šilumos siurblių, tinkančių radiatoriams

Kodėl Atlantic Fujitsu geriausias pasirinkimas renovuojamuose namuose?

„Atlantic“ šilumos siurbliai išsiskiria bendraašiu šilumokaičiu – prancūzų sukurta ir patentuota technologija, kurios dėka padidėja šilumos siurblio našumas. Prie šilumos siurblio vertės prisideda ir nerūdijančio plieno išsiplėtimo indas, kuris atsparus teršalams ir korozijai. Vasaros metu šilumos siurblys oras-vanduo „Atlantic“ karštą vandenį buitiniam naudojimui ruošia ypač mažomis sąnaudomis.

Dėl savo ekologiškumo ir švaraus šildymo būdo šilumos siurblių oras-vanduo populiarumas sparčiai auga. Atlantic Futjitsu šilumos siurblys pilnai automatizuotas, todėl nereikalauja nuolatinės priežiūros (kuro paruošimas, pildymas, degimo talpos valymas ir t.t.).Taip galite pamiršti rūpesčius dėl kambarių temperatūros, šilumos, karšto vandens ruošimo – šilumos siurblys tuo pasirūpins pats. Vienas iš ypatingesnių įrenginio privalumų yra tas, kad jis turi vėsinimo funkciją, kuri nepakeičiama vasaros metu.

Siekiant minimalių išlaidų šildymui, reikia pasirinkti žematemperatūrę šildymo sistemą (grindų šildymo sistema ar žematemperatūriai radiatoriai). Neteisingai pasirinkus šildymo sistemą ir atsiradus aukštesnių temperatūrų poreikiui, sumažėja šilumos siurblio efektyvumas, kadangi aukštai temperatūrai palaikyti atiduodama beveik visa šilumos siurblio galia ir šaltuoju periodu išlaidos šildymui smarkiai išauga. Dažnu atveju, šilumos siurbliai oras vanduo statomi senos statybos renovuojamuose namuose, kuriuose nėra galimybės įrengti grindų šildymo sistemos. Tokiu atveju šildymo prietaisai – radiatoriai – parenkami su didesniu šilumos atidavimo plotu, taip užtikrinant šilumos poreikį patalpose, esant žemai lauko temperatūrai.

Renkantis efektyviausią šilumos siurblį privalu atsižvelgti ne tik į transformacijos koeficientą prie tam tikrų temperatūrų, bet ir matyti viso šaltojo periodo, esant žemai lauko temperatūrai, šilumos siurblio darbo grafiką. Kitas svarbus parametras – numatytas kompresoriaus darbo valandų skaičius. Pavyzdžiui, vieniems šilumos siurbliams jis numatytas 40 000 valandų, kitiems – 120 000 valandų. Ilgesnis tarnavimo laikas parodo gaminio kokybiškumą ir ilgaamžiškumą. Veikdamas kompresorius dėvisi, todėl, jei jo numatytas tarnavimo laikas yra 3 kartus didesnis, efektyvus jo veikimas taip pat išliks 3 kartus ilgiau. Siurblio „širdis“ – kompresorius. „Atlantic“ šilumos siurbliuose yra naudojamas japoniškas kompresorius, kurio darbo valandų skaičius 150 000, kas prilygsta 17 metų veikimo be sustojimo (rinkoje esančių šilumos siurblių kompresorių darbo valandų skaičius yra apie 90 000 valandų).

Renkantis šilumos siurblį, reikia kuo tiksliau įvertinti šilumos poreikį patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui (vartotojų skaičius, vonios kambarių skaičius ir pan.) ir stengtis galios nominalą pasirinkti kuo labiau pritaikytą šilumos poreikiui. Parinkus siurblį su didele galios „atsarga“, sezoniniai kaštai šildymui gali ženkliai išaugti, nes galingesnio šilumos siurblio kompresorius sunaudos daugiau elektros. Parinkus ženkliai mažesnės galios siurblį, kaštai taip pat bus didesni, nes šaltuoju periodu gali neužtekti galios ir papildomai bus įjungiami rezerviniai kaitinimo elementai. Šilumos siurblio galia parenkama apačioje pateikto skaičiavimo būdu, tačiau nereikėtų pamiršti, kad daug priklauso ir nuo patalpų dydžio, išplanavimo bei izoliacijos. Reikia atsižvelgti ir į lubų aukštį, t.y., lubų aukštis didesnis už įprastinį, apšildomo ploto tūris bus gerokai didesnis. Nepamirškite ir langų: langų varža dažniausiai būna žymiai mažesnė nei sienų.

Pavyzdys: 140 m2 naudingo ploto, A+ energetinės klasės naujos statybos namas, kuriame gyvens 4 asmenys. Šilumos siurblio reikalingas galingumas apskaičiuojamas taip: 140 m2 x 40 W = 5600 W arba 5,6kW. 4 asmenims vidutiniškai reikės ~ 200 l karšto vandens parai (1 asm. vid. poreikis yra 50 l parai). Šiuo atveju galima pasirinkti 7,6 kW nominalios galios šilumos siurblį su 200 l vandens šildytuvu. Komplektą galima pasirinkti iš atskirai statomų elementų (šilumos siurblys + vandens šildytuvas) arba sukomplektuotą viename (su integruotu vandens šildytuvu).

Kiti įrašai

Žiūrėti visus
X