0.00
7 šilumos siurblio oras vanduo pranašumai ir trūkumai (2)
7 šilumos siurblio oras vanduo pranašumai ir trūkumai

Kokie yra šilumos siurblio vanduo pranašumai ir trūkumai?

Prieš perkant šilumos siurblio sistemą, svarbu žinoti apie šilumos siurblių privalumus ir trūkumus. Yra daugybė šilumos siurblio privalumų, todėl jie yra puiki investicija namo savininkui, o kartu ir rūpesčiai, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Toliau išsamiai apžvelgsime šiuos privalumus ir trūkumus, kad padėtume priimti pagrįstą sprendimą ir protingai investuoti į šią mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančio šildymo technologiją.

7 šilumos siurblio oras vanduo pranašumai

Šilumos siurbliai gali būti puikus pasirinkimas jūsų namams dėl įvairių priežasčių. Žemiau pateikiame keletą privalumų, kuriuos galite gauti įdiegę šilumos siurblį.

Mažos eksploatacinės išlaidos

Šilumos siurblius eksploatuoti pigiau nei sistemas, pagrįstas degimu. Kuo efektyvesnės sistemos, tuo didesnis ilgalaikis energijos taupymas. Nepaisant to, kad šilumos siurblių kainos gali siekti net iki 15 000 eurų, ši aplinką tausojanti investicija gali padėti sutaupyti iki 1 400 eurų per metus.

Nereikalauja daug priežiūros

Šilumos siurbliams reikia mažiau priežiūros nei šildymo sistemoms su malkomis ar anglimis. Reguliariai, kartą per metus, tenka tikrinti tam tikras sistemos detales, kurias nesunkiai atliksite patys. Kita vertus, profesionalus montuotojas turi tikrinti kas trejus ar penkerius metus, kad užtikrintų efektyvų sistemos veikimą.

Didesnis saugumas

Šilumos siurbliai yra saugesni nei kieto kuro katilai. Juos saugu eksploatuoti kadangi jie priklauso nuo elektros energijos ir nereikia deginti kuro šilumai gaminti. Šilumos siurbliai turi mažiau saugos problemų, palyginti su katilais kūrenamais anglimis, malkomis, briketais ir pan.

Sumažia anglies emisiją

Šilumos siurblio sistema sumažina anglies dvideginio išmetimą ir efektyviai paverčia energiją šiluma. 

Galima papildoma vėsinimo fukcija

Šiltuoju metų laiku šilumos siurbliai gali pakeisti procesą ir taip veikti kaip kintamosios srovės įrenginys. Oras vanduo šilumos siurblius galima patogiai perjungti į vėsinimo režimą vasaros metu (jeigu jie turi šią funkciją).

Ilgas tarnavimo laikas

Šilumos siurblių eksploatavimo trukmė yra gana ilga, iki 50 metų, tačiau vidutinė eksploatavimo trukmė yra nuo 14 iki 15 metų. Nepaisant šių skaičių, jie yra ypač patikimi ir pastovūs šilumos šaltiniai.

Tinka APVA paramai gauti

Šilumos siurbliai oras vanduo kainuoja pigiau, jeigu dalyvaujate APVA paramoje. APVA skiria iki 50% šilumos siurblio sumos tiems, kurie keičia seną katilą į šilumos siurblį oras vanduo. Paraiškų priėmimas skelbiamas kelis kartus per metus. Daugiau info galite rasti APVA puslapyje.

7 šilumos siurblio trūkumai

Šilumos siurbliai yra vienas iš efektyviausių namų šildymo sprendimų. Tačiau pasirinkus tokį įrenginį, pradinės grynųjų pinigų išlaidos gali būti pakankamai didelės. Žemiau yra keletas trūkumų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis šilumos siurblį.

Didedlė pradinė investicija

Šilumos siurbliai turi dideles išankstines sąnaudas,  kurios gali siekti net 15 000 eurų. Tačiau, kita vertus, jų eksploatavimo išlaidos leidžia sutaupyti ilgalaikes sąskaitas už energiją ir sumažinti anglies dvideginio išmetimą.

Paleidimui reikalingas specialistas

Šilumos siurblius oras vanduo sumontuoti gana sunku. Freono dalį tikrai rekomenduojame montuoti sertifikuotam specialistui, kuris viską atliks saugiai ir patikimai.

Galimos problemos šaltu oru

Esant didelei minusinei temperatūrai, šilumos siurblys pradeda dirbti didesniu pajėgumu. Dėl to gali įsijungti tenai, kas reiškia didesnes energijos sąnaudas. Taip pat  padidėja lauko bloko keliamas garsas.

Esant šaltai temperatūrai krenta naudingumas

Šilumos siurblių naudingumas  tiesiogiai priklauso nuo lauko temperatūros. Prie -25 C jo naudingumo praktiškai nebelieka.

Atitirpinimo metu išsiskyręs vanduo kartais pridaro problemų

Tinkamai nesutvarkius kondensato nutekėjimo,  po šilumos siurblio lauko bloko gali kauptis vanduo. O žiemos metu virsti į ledo kalną. Kad to būtų galima  išvengti, rekomenduojama statyti kondensato surinkimo voneles su pašildymo kabeliu.

Išorinio bloko triukšmas

Šilumos siurblio išorinis blokas skleidžia garsą. Jo intensyvumas priklauso nuo gamintojo bei lauko temperatūros. Kuo temperatūra mažesnė, tuo, tikėtina, garsas bus didesnis. Blokai su dviem ventiliatoriais, be abejo, skleidžia didesnį garsą, kuris gali būti ir didesnis nei 70 dB

Reikalinga įrenginio priežiūra

Kaip ir minėjome anksčiau, šilumos siurbliui reikalinga specialisto priežiūra. Rekomenduotina (neprivaloma), kad  techninis aptarnavimas būtų atliekamas kartą  per metus. Pirmą kartą rekomenduojama jį atlikti profesionalams, vėliau tai galite atlikti ir patys.

Ar verta investuoti į šilumos siurblius oras vanduo?

Šilumos siurblių pranašumai aiškiai rodo, kad jie yra protinga investicija ilgalaikėje perspektyvoje.  Daugiau apie tai, kokios oras vanduo kainos, rašėme kitam įraše. Atsižvelgiant į tai, kad eksploatacinės išlaidos leidžia sutaupyti jūsų sąskaitas už energiją, nes mechanizmas, esantis už jų, tiesiog perkelia šilumą iš vienos erdvės į kitą, o ne gamina, o vyriausybė padeda jums pereiti prie ekologiškos energijos sprendimo, šilumos siurbliai yra absoliučiai naudingi.  Artėjant naujajai šilumos ir pastatų strategijai, tikimasi dar labiau padidinti įvairių šilumos siurblių, kaip mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių šildymo sprendimų, įrengimų skaičių.

 

 

2 Komentarai

 • Dijana

  ,
  2022-01-11 @ 17:30

  Naudoju NIBe šilumos siurblį oras-vanduo . Elektros sąnaudos už gruodį lyginant su lapkričiu padidėjo tris kartus, ar gal gali būti siurblio gedimas?

  • Rasa Stanelė

   ,
   2022-01-12 @ 15:10

   Sveiki, Dijana,

   Šių metų gruodis ypatingai šaltas. Meteo.lt duomenimis duomenimis, vidutinė oro temperatūra Vilniuje siekė -3,7 °C, o Klaipėdoje -1,2 °C, atitinkamai 1,7 ir 2,3 laipsnio šalčiau už 1991–2020 metų vidurkį. 🧐
   Peržvelgus visus XXI a. metus, šaltesni gruodžiai pasitaikė tik 2001, 2002, 2010 ir 2012 metais. Todėl normalu, kad sąskaitos už būtent gruodžio mėnesį yra didesnės.

Komentarai išjungti.
X