0.00
Šilumos siurblio evoliucija
Šilumos siurblio evoliucija

Šilumos siurbliai evoliucionuodami, kaip ir telefonai, televizoriai ir net automobiliai, labai skiriasi nuo originalių, sukurtų prieš dešimtmečius. Laikui bėgant, šilumos siurblių efektyvumas bei energiją taupančios šilumos perdavimo savybės leido jiems išpopuliarėti.

Šilumos siurblio evoliucija

Kiekvieną karta yra suformuota pasaulio įvykių bei neatsiejama nuo kultūrinės, politinės ar ekonominės grandinės. Šie įvykiai taip pat paveikė šilumos siurblio evoliuciją ir populiarumą. Pažvelkime į šilumos siurblio evoliucijos kartas:

Kūdikių bumo karta (maždaug 1946–1964 m.): 1950–60 -aisiais šilumos siurbliai tapo elektriniu šildymo būdu gyvenamųjų namų rinkoje. Iki septintojo dešimtmečio pabaigos „Kūdikio bumo“ karta buvo 20 metų sulaukę asmenys, kurie pirko savo pirmąjį būstą. Priemiesčių apylinkės plėtėsi visoje šalyje. Nors kai kuriuose iš šių naujų namų buvo galima įsigyti oro kondicionierius, šilumos siurbliai nebuvo įprastas šilumos šaltinis.

Remiantis 1960 m. JAV gyventojų surašymu, tik 1,8% namų naudojo elektros energiją kaip šilumos šaltinį.
X karta (atsiradusi maždaug nuo 1965 m. Iki 1980 m.): Iki aštuntojo dešimtmečio naftos krizė įsibėgėjo, o daugelis X kartos liudininkų patyrė visą jos poveikį. Dėl krizės šilumos siurblys tapo populiaresnis namų šildymo ir vėsinimo pasirinkimas, nes jie naudojo elektros energiją, o ne kurą. Sumažėjęs kuro tiekimas padidino išlaidas, o tai galėjo turėti įtakos šiam augimui. Iki 1980 m. 18,4% namų kaip šilumos šaltinį naudojo elektros energiją, tai daugiau nei padvigubino praėjusio dešimtmečio rodiklį.

Iki 1980 m. Šilumos siurblys galėjo būti tik alternatyva kurui. Šilumos siurblių, pasižyminčių energiją taupančiomis šilumos perdavimo savybėmis, sezoninis energijos vartojimo efektyvumo reitingas (SEER) buvo 6 ar mažesnis, o šildymo sezoninio efektyvumo koeficientas (HSPF)-mažesnis nei 5. Energijos efektyvumas ir taupymas neatrodė pirminis tikslas. Iki 1992 m. Energijos taupymo judėjimas įsibėgėjo, o X kartos pastangos siekti efektyvesnio energijos vartojimo produktų buvo akivaizdžios. Dėl to JAV energetikos departamentas (DOE) padidino minimalius šilumos siurblių energijos vartojimo efektyvumo standartus iki 10 SEER/ 6,8 HSPF.

Tūkstantmečio karta (maždaug 1981–1994 m.): 2000-ųjų pradžioje tūkstantmečio vidurkis buvo paauglys, o energijos vartojimo efektyvumas buvo pagrindinė sąvoka. Energijos taupymas ir poveikio aplinkai mažinimas ir toliau buvo prioritetas. Iki 2006 m. DOE visoje šalyje padidino minimalius SEER/HSPF standartus, taikomus šilumos siurbliams, nuo 10 SEER/6,8 HSPF iki 13 SEER/7,7 HSPF visoje šalyje.

Iki 2015 m. tūkstantmečio karta tapo didžiausiu JAV darbo jėgos sektoriumi, o DOE dar kartą padidino minimalų SEER/HSPF reikalavimą šilumos siurbliams (šiuo metu 14 SEER/8.2 HSPF).

Energijos vartojimo efektyvumas ir toliau yra karšta tema tūkstantmečiams.
Z karta (nuo 1995 m. Iki 2000 m. Pradžios): energijos vartojimo efektyvumo idėja ir toliau išlieka prioritetu. Šis impulsas gali ir toliau didėti socialiai supratusios Z kartos postūmiu. Jau stengiamasi iki 2023 m. Padidinti dabartinį SEER standartą iki 15 SEER.
šilumos siurblio evoliucija_saules-broliai
Šilumos siurblio evoliucija | Oras-oras sistemos

Istoriškai oro šilumos siurbliai buvo įrengti tik švelnesnio klimato namams. Tačiau pastaraisiais metais jie dirba šiaurinėse zonose, sukurdami jaukią, patogią elektrinio šildymo alternatyvą šaltesnių regionų namams. Šių dienų šilumos siurblių oras-oras sistemos montuojamos nuo Aliaskos iki Floridos.

Skirtingai nuo praeities šilumos siurblių sistemų, kai kurių šiandieninių modelių vidaus ventiliatoriai (pūstuvai), lauko ventiliatoriai arba abu yra aprūpinti kintamo greičio arba dviejų greičių varikliais. Energetikos departamento teigimu, „Šių ventiliatorių kintamo greičio valdikliai bando išlaikyti orą patogiu greičiu, sumažindami skersvėjus ir maksimaliai taupydami elektros energiją.“ Šilumos siurblių sistema su šia technologija gali pagerinti jūsų komforto lygį lyginant su vieno greičio šilumos siurblių sistema.

Papildomi patobulinimai, įskaitant dizaino ir inžinerijos raidą, išmaniuosius valdiklius ir kitą mechaniką, supaprastinančią montavimą, taip pat paveikė patalpų komfortą ir energijos sąnaudas, susijusias su gyvenamaisiais šilumos siurbliais.

Išmanus namų komfortas

Prieš daugelį metų išmaniųjų namų technologijos buvo vaizduojamos tik Holivude arba skirtos itin turtingiems žmonėms. Tačiau padidėjęs išmaniųjų produktų prieinamumas ir sumažėjusios išlaidos sukūrė protingų namų rinkos bumą. Šilumos siurblio evoliucija įgavo pagreitį. Techniką išmanantys namų savininkai vis dažniau ieško būdų, kaip prijungti technologijas prie savo namų. Šildymo bei vėsinimo gamintojai į tai atkreipia dėmesį.

Daugybė išmaniųjų termostatų dabar siūlo platų valdymo funkcijų spektrą ir ryšį su virtualiais asistentais ir išmaniaisiais telefonais, todėl lengviau suderinti šilumos siurblio veikimą su jūsų gyvenimo būdu. Šilumos siurblių efektyvumas auga su kiekviena karta.

Kiti įrašai

Žiūrėti visus
X