0.00
Šilumos siurbliai atėjo laikas keistis
Šilumos siurbliai, atėjo laikas keistis

Šilumos siurblys  ir naujas namas

 

Negalėjau nerašyti ta tema, nes lietuviai kartais gan keistai renkasi šildymo sprendimus naujam būstui. Lengva apsispręsti, jei yra galimybė prisijungti prie  gamtinių dujų, bet jei nėra tokios galimybės, šias laikais lieka vienas pasirinkimas – Šilumos siurblys.  Tai gali būti bet koks sprendimas:  ORAS ORAS,  ORAS VANDUO ar ŽEMĖ VANDUO. Visų principas yra vienodas – paimti šilumą iš aplinkos bei perduoti šilumokaičiui.

Kodėl šilumos siurblys, nes vis dar žmonės renkasi kietą kurą, granules ar dyzelį. Ypatingai toks sprendimas aktualus naujos statybos būstams. Pagal reikalavimus, pats standartinis namas apie 120 m2, su vandens ruošimu, sunaudoja 12t -15t Kw/h šiluminės energijos per metus. Tai yra per metus, ruošiant šilumą su šilumos siurbliu, vidutiniškai metinės sąnaudos yra +- 400 eur. (granulėm būtų apie 500 Eur, malkomis 300 Eur).

Bet pas mus vis dar gajūs mitai, kad labai brangu šildyti elektra, – taip elektra, bet ne šilumos siurbliu. Sklando legendos, kad šilumos siurbliai greitai genda, tačiau šilumos siurblio kokybė  priklauso nuo gamintojo. Vidutiniškai šilumos siurblys tarnauja 10-15 m., kieto kuro katilai  apie 15 metų (taip pat priklauso nuo eksploatacijos). Ši situacija  man labai primena vaikystę, kai atsirado automatinės skalbimo mašinos ir dauguma žmonių sakė, kad tai labai brangu, daug vandens ir elektros, geriau skalbsiu rankom. Bet dabar sunku įsivaizduoti gyvenimą be skalbimo mašinos ar šaldytuvo.

Palyginkime:

  • Kūrenti malkomis, mums reikės kurti katilą kas dieną – tai mažiausiai  150 dienų. 
  • Kūrenti granulėmis mums reikės bent kartą per savaite užpilti bunkerį ir išvalyti katilą tai bus apie 25 dienos per metus.
  • Šilumos siurbliui Jums reikės skirti 0,1 dienos paspausti “ON” mygtuką.

Nepatarsiu kokį šilumos siurblį rinktis, čia tas pats kaip automobilis ar šaldytuvas, –  jų yra nuo pigiausio iki brangiausio, čia jau priklauso nuo individualių poreikių ir galimybių.

Aptarėme kiek kainuoja metinės kuro sąnaudos, kiek trunka priežiūra ir dar paminėsiu kelis argumentus:

  1. Nereikia kamino – tai mažiausiai 2000 Eur.
  2. Nėra ugnies pavojaus.
  3. Katilinei nereikia daug vietos.  Šilumos siurblys gali būti sandėly ar net spintoje. (Kieto kuro katilinei reikia mažiausiai 5 m2 jei Jums 1m2 kaina yra 700 eur, tai paskaičiuokite).Nereikia kamino šilumos siurbliui

Tik primenu, kad pavyzdžiai pateikti įrengiant šilumos sistemą naujiems namams, su įrengtu grindiniu šildymu, o  renkantis senesniems namams, tai jau visiškai kita tema. Senesniam būstui galima parinkti specialius šilumos siurblius, kurie būtų pajėgus apšildyti būstą, bet tuo pačiu ir efektyvūs elektros energijos suvartojimo atžvilgiu. Patarimas būtų toks, kad renkantis naują šildymo sistemą, konsultacija su specialistu būtų labai pravarti, nes pačiam nuspręsti, išsirinkti ir, dar blogiau, sumontuoti, – išties rizikinga.  Šilumos siurblys – įrenginys, kurio našumui turi reikšmės ne tik kokybiškos detalės, bet ir kokybiškas sumontavimas.

X