0.00
šildymo sistemos dalis
Paslėpta šildymo sistemų katastrofa: ką slepia netinkamai pasirinktas vanduo?

Šildymo sistemos širdis – tai vanduo, dar kitaip vadinamas termofikatu. Jis atlieka svarbiausią vaidmenį šildymo sistemoje ir gali būti palygintas su kraujotaka žmogaus kūne. Lietuvoje net 99% vandens yra tinkamas šildymo sistemoms, tačiau didžiausia klaida, kurią dažnai darome, yra tiesioginio gręžinio vandens naudojimas arba, dar blogiau, jo pilimas per druskų filtrą.

Pavyzdys iš mūsų senelių patirties rodo, kad jie šildymo sistemoms visada naudodavo lietaus vandenį. Dėl to jų šildymo sistemos veikdavo dešimtmečiais. Šiandien, nepaisant daugybės modernių priemonių, tinkamas vandens parinkimas dažnai lieka nepastebėtas. Žmonės dažniausiai ignoruoja šį aspektą dėl nežinojimo arba siekdami sutaupyti.

šildymo sistemos dalis

Tačiau teisingas pasirinkimas – tai demineralizuotas (arba distiliuotas) vanduo. Be to, pagal sistemos užpildomo vandens kiekį būtina įpilti specialių inhibitorių. Šios medžiagos užtikrina, kad sistemoje esantys įvairūs metalai bus suderinti tarpusavyje, o jų paviršiuose nesusidarys nuosėdų.

šildymo sistemos dalis

Kas nutinka, kai naudojamas netinkamas vanduo?
Šildymo sistemos pradeda kaupti nuosėdas, užsikemša filtrai, sugenda jautrūs davikliai, šilumokaičiai „užauga“ kalkėmis, o šiluminis efektyvumas gali sumažėti net iki 50%. Be to, žymiai sutrumpėja visos sistemos tarnavimo laikas.

Kodėl žmonės nepila tinkamo termofikato?
Dažniausiai tai lemia žinių trūkumas ir siekis sutaupyti. Investicija į tinkamą vandenį ir priemones gali siekti nuo 200 iki 500 eurų, priklausomai nuo sistemos dydžio. Taip pat svarbu žinoti, kad inhibitorių reikia papildyti kas 2–3 metus, kad būtų užtikrintas tinkamas sistemos veikimas.

Tinkamai parinktas termofikatas – tai investicija į ilgaamžišką ir efektyviai veikiančią šildymo sistemą. Skirkime šiam svarbiam aspektui daugiau dėmesio ir apsaugokime savo šildymo sistemas nuo ankstyvo nusidėvėjimo bei papildomų išlaidų.

Šilumos siurbliai dažnai laikomi modernia ir ekologiška šildymo alternatyva, tačiau net jie negali tinkamai veikti, jei sistemoje naudojamas netinkamas vanduo. Netinkamai parinktas termofikatas gali užkimšti siurblio šilumokaičius, sumažinti efektyvumą ir padidinti elektros energijos sąnaudas. Rezultatas? Vietoj taupymo – didesnės išlaidos ir trumpesnis įrenginio tarnavimo laikas.