0.00
Nuostabi istorija apie tai kaip buvo išrastas šilumos siurblys
Nuostabi istorija apie tai, kaip buvo išrastas šilumos siurblys

Pirmasis šilumos siurblys pasirodė devintajame dešimtmetyje, kai amerikiečių išradėjas netikėtai atrado, jog gali šildytis per šaldiklį savo namuose. Idėją vėliau paskatino kitas asmuo, vadinamas Lordu Kelvinu, ir teoriškai tapo moksline koncepcija. Šilumos siurbliai naudojami visų tipų šaltiniuose, įskaitant oro kondicionavimo sistemas ir šaldytuvus.

Pradžia

Amerikiečių išradėjas Robertas C. Webberas laikomas pirmuoju šilumos siurblio išradėju 1940 m. pabaigoje. Webber šilumos siurblio mintis kilo, kai jis eksperimentavo su savo  šaldikliu ir nudegė ranką, netyčia palietęs aušinimo sistemos vamzdžius. Jo rankų nudeginimas jam suteikė idėjų pagrindinei mechanikai, kaip sukurti šilumos siurblį.

Sugeneruotas šilumos siurblys

Webber atliko keletą žingsnių, norėdamas sukurti pirmąjį šilumos siurblį. Pasak “MasterTherm”, “Jis sujungė išleidimo vamzdynus nuo šaldiklio prie karšto vandens šildytuvo ir, kadangi šaldiklis gamina nuolatinį šilumos perviršį, jis sujungė šildomą vandenį su vamzdynu”. Tada Webberis naudojo nedidelį ventiliatorių, kuris pastatydavo šiltą orą. Pamatęs, kad jo išradimas buvo sėkmingas, jis pastatė pilno dydžio šilumos siurblį, kuris teiktų šilumą visam jo namui.

William Thomson

Iki 1852 m. William Thomson (dar vadinamas Lordu Kelvinu) sukūrė šilumos siurblio koncepciją. Thomsonas pageidavo, kad jo pagrindinė teorija įrodytų, kad šiluma gali tekėti žemyn (nuo karšto iki šalto). Kadangi Thomson sukūrė įrenginį, jis numatė savo pradinį naudojimą aušinimo pastatuose, oro kondicionieriuose, šaldytuvuose ir šaldytuvuose.

Kiti įrašai

Žiūrėti visus
X