0.00
Akumuliacinė talpa – namų šilumos centras
Akumuliacinė talpa – namų šilumos centras
Akumuliacinė talpa – namų šilumos centras

   Akumuliacinė talpa yra naudojama kartu su kieto kuro katilu ir yra skirta šilumos pertekliui šildymo sistemoje sukaupti, o esant trūkumui – atiduoti šilumą į sistemą. Dauguma šiuolaikinių kieto kuro katilų, turi būti komplektuojami su akumuliacinę talpa, kadangi katilo naudingumo koeficientas skaičiuojamas prie maksimalaus jo darbo rėžimo o nesant reikalingam šilumos buferiui tai sunku sukontroliuoti.

   Sistemoje su akumuliacine talpykla, šilumos skirstymą į patalpas būtina automatizuoti įrengiant elektroninį reguliatorių, kuris pagal lauko temperatūrą bei vidaus ir nustatytą programą užtikrins temperatūros komfortą patalpose.

   Akumuliacinę talpą galima prijungti prie bet kurio kietojo kuro katilo ir taip palengvinti esamos šildymo sitemos priežiūrą ir, aišku, efektyvumą. Tinkamai parinkus akumuliacinę talpą galite sutaupyti 50% savo darbo laiko kuriant katilą. Reikėtų nepamiršti, kad jungiant akumuliacinę talpą į šildymo sistemą, būtina pajungti ir išsiplėtimo indą. Jo tūris turi būti paskaičiuotas (šitą skaičių tiksliai nustatyti gali tik specialistai) pagal pasirinktą šildymo sistemą ir akumuliacinę talpą. Tai labai svarbus faktorius norint užtikrinti tinkamą sistemos darbą.

Kuo svarbi ir naudinga akumuliacinė talpa Jūsų šildymo sistemai:
 • Pagerėja vidinis ir išorinis mikroklimatas
 • Padidinamas energijos vartojimo efektyvumas
 • Lanksti energetikos sistema
 • PatogumasAkumuliacinė talpa – namų šilumos centras

   Modernus katilas kartu su akumuliacine talpa sumažina angliavandenilių kiekį iki 70%.

   Net tada, kai kūrenama biokuru sumažinama angliavandenilio emicija. Efektyviau deginant kurą, katilo efektyvumas pagerėja nuo 30% iki 90%. Šildymo sistemoje įdiegus akumuliacinę talpą, sukuriama lankstesnė energijos sistema, kuri gali būti prijungta prie daugelio rūšių energijos šaltinių. Pavyzdžiui, saulės kolektorių sistemą, geoterminį šildymą ar net dujinį katilą. Pilnai užkaitinto rezervuaro energijos pakanka visai dienai, o tai tauposi Jūsų laikas.

   Vokietijoje bei Šveicarijoje yra įgyvendintų didelių saulės kolektorių projektų kur saulės energija namo šildymui bei karštam vandeniui padengia nuo 70 iki 100% poreikio. Smalsumui patenkinti kaip atrodo akumuliacinės talpos tokiose projektuose kai kurių dydis siekia iki 60 m3.

Akumuliacinė talpa – namų šilumos centras

1 Komentaras

 • Gerimantas

  ,
  2022-10-26 @ 15:36

  Ar turite akumuliacinių talpų 800 ltr? KOKIA būtų kaina?

Komentarai išjungti.
X