fbpx

Paroda ISH – santechnikos, šildymo bei oro kondicionavimo įranga

Paroda ISH – santechnikos, šildymo bei oro kondicionavimo įranga

Paroda ISH – pasaulyje pirmaujanti šildymo bei vedinimo įrangos paroda, kuri debiutavo daugiau kaip prieš 50 metų – daugiau nei penkis dešimtmečius besiplečianti, bei surenkanti vis daugiau lankytojų.

Paroda ISH namų elektrinės modelis

Namų elektrinės modelis.

Paroda “ISH” apima ekologiškus bei novatoriškus vonios kambario, pastatų inžinerinius sprendimus, oro vedinimo bei kondicionavimo įranga, taip pat saulės energetika.

Daugiau nei 2300 dalyvių, įskaitant visus rinkos lyderius šalyje ir užsienyje, kurie pristato savo naujausius produktus, technologijas, bei sprendimus. Penkias dienas vykstantis renginys į kurį susirenka paslaugų teikėjai, gamintojai ,iš valdžios institucijų ir universitetų. Stebina parodos plotas kuris yra 250.000 m² ir kad visos vietos užsakytos.

Kadangi mus domino pagrinde saulės energetika, tai puolėme ieškoti kuriose salėse vyrauja saulės kolektoriai. Kadangi parodos plotas tikrai nėra mažas tai teko vykti parodos teritorijoje su vietiniu autobusiuku iki mus dominčių parodos plotų. Pirmiausiai kas nustebino kad kiekvienais metais vis daugiau gamintojų pristato kogeneracines jėgaines namų ūkiams. Paprastai aiškinant tai specialūs vidaus degimo varikliai kurie pritaikyti dirbti su gamtinėms dujomis, prie kurio prijungta elektros generatorius kuris gaminą elektrą bei kai šalutinis produktas gaunama šiluma panaudojama namų šildymui bei karšto vandens ruošimui. Kaip tikina gamintojai tokie įrenginiai vis populiarėja Vokietijoje, kadangi labai skatina valstybė.

 


Tarptautinė paroda ISH – tarptautinės santechnikos, šildymo bei oro kondicionavimo naujovės

 

Paroda ISH SUNWIN hibridinis saulės kolektorius

“SUNWIN” hibridinis saulės kolektorius.

Kita naujiena, gal daugiau tendencija, yra hibridiniai saulės kolektoriai. Kas yra hibridiniai kolektoriai? Daugeliui kyla toks natūralus klausimas, paprastas paaiškinimas būtų, saulės elementas panaudotas plokščiajam kolektoriui. Dėl ko tai reikėtų daryti? Dėl to, kad saulės panelės esant vasaros saulei pakankamai įkaistą tuo pačiu mažina naudingumo koeficientą vandens kontūras naudojamas kaip aušintuvas nors mums gaminą karštą vandenį. Dar vienas pliusas šitų sistemų, žiemos metu kai būna apsnigti, galimą paleisti pašildyta termofikatą per saulės kolektorių, dėl ko jie tiesiog nusivalo nuo sniego, nereikia samdyti žmogaus ar pačiam šaltą žiemos rytą lakstyti su šluotą.

CPC kolektoriaus pavyzdys kuriame matosi kaip atspindi selektyvią dangą veidrodinis paviršius.

Bevaikštant po didžiules sales sudomino Austrų gamintojų plokščiasis saulės kolektorius CPC collector. Jis įdomus savo netipiška plokščiojo kolektoriaus konstrukciją. Jis sudarytas iš efektyvaus absorberio bei patalpintas į pusapvalio formos veidrodį. Tokia konstrukcija padidina saulės surinkimo plotą lyginant su paprastu plokščiuoju kolektoriumi. Dar jisai turi sumontuotą dalinio vakuumo vožtuvą, nepaminėjau, kad jo rėmas yra hermetiškas, kas pamažina šilumos nuostolius. Jo veikimas labai paprastas bei patikimas, jis kiekvieną karta įkaitus vidui orui jis įsiplečia ir vožtuvas išleidžia į išorė bet kaip atvėsta oras į kolektorių nepatenką tai panaikina rasos efektą ką turi standartiniai plokštieji  kolektoriai.

Papildymas: Atkreipkite dėmesį, kad straipsnis rašytas prieš keliolika metų. Šiuo metu dauguma mūsų klientų vietoj saulės kolektorių renkasi šilumos siurblius.

Rašykite klausimą