fbpx

Nauji šilumos siurbliai gali pakeisti kieto kuro katilą jau dabar

šilumos siurbliai

Jau nuo akmens amžiaus žmonės šildėsi ugnimi, ir vis plėtėsi į šiauresnius žemynus. bet sunku patikėti kad mes XXI a gyvendami pagrinde vis dar šildomės kieto kuro katilu.

šilumos siurbliai

Mes gyvenamų namų šilumos poreikį vien per 20 metų sumažinom keturis kartus, tai reiškia, kad naujo namo šildymo išlaidos nesudaro reikšmingos dalies šeimos biudžete, dažnai už karštą vandenį išleidžiame daugiau nei namo šildymui.

Todėl noriu pabrėžti kad naujas namas negali būti su kaminu, nes dar kas antras projektas daromas su kaminu, kai paklausi kam tas kaminas tai atsako nežinau tai šildymui, o galiausiai stato šilumos siurblį t.y. išmesti pinigai kamino pastatymui padaryta name nereikalinga skylė kuri blogina namo sandarumą .

Kitas mitas, kad labai brangiai kainuoja įrengti ir išlaikyti šilumos siurblį. Pateiksiu kelis faktus,imam standartinį namą 150 m2 A-B klasės (nes pas mus kol kas tokio lygio daugiausiai) per metus gyvenant šiltai t.y. 22 C ir naudojant karštą vandenį metinės elektros sąnaudos yra apie 400 EUR. 

geoterminis

Naudojant saulės kolektorius galimą pasiekti iki 300 EUR.

Tai ar yra dar noras rengtis kieto kuro katilinę ?

Kitas mitas kad negalimą pritaikyti šilumos siurblių prie radiatorių.

Tai ir ne tiesa , kadangi ištobulėjo šilumos siurbliai tokios technologijos “Zubadan” , arba dviejų pakopų kompresoriai (Cooper &Hunter) DAr puikiai tinką Švediški šilumos siurbliai NIBE  kurie gali sukelti termofikatą iki +60 C kas leidžia naudoti šilumos siurblį kai pagrindinį šilumos šaltinį, nekuriant katilo.

aukšta temperatūra

 

Faktai :

Mes kuriame kieto kuro katilą  vidutiniškai net 175 dienas.

Naujam name nereikia kamino.

Galimą pritaikyti šilumos siurblį prie esamos radiatorių sistemos.