fbpx

Kieto kuro katilinės su akumuliacine talpa įrengimas

moderni katiline

 

Kiekvienas susiduriame su šildymo problema, kuom kūrenti, kaip kūrenti ir pan.

Aptarsime pilnai įrengtą kieto kuro katiline su multifunkcine akumuliacine talpa. Šeimininkai nusipirko nenaują namą su seno tipo katilu ir po vienos žiemos suprato, kad namo restauraciją pradės nuo katilinės įrengimo. Kodėl toks sprendimas?, – moderni katilinė pakeičia gyvenimo kokybę visam laikui. Stovėjo senas mažas katiliukas, jį reikėdavo kūrenti tris arba du kartus per diena, malkos didelės – netelpa, reikia smulkiai suskaldyti, pakura labai maža – dega trumpai, todėl visi žiemos vakarai buvo leidžiami prie katilo, nuolat jį kūrenant. Kadangi namas šaltas, tai kol kūrenasi katilas, kambariuose buvo labai nepastovi temperatūra bei drėgmė, svyruodavo nuo +26 iki +17 Co, dėl didelių svyravimų buvo didelė drėgmė.

 

sena kieto kuro katilinė

Sena katilinė

Kadangi prie sklypo nėra atvestą dujų, taip pat nėra galimybės įsirengti elektrinį šildymą (pvz. geoterminį) beliko granulės ar kietas kuras. Įvertinant, kad vietinis kuras, t.y. malkos, mūsų krašte yra ir bus pigiausias kuras, buvo pasirinktas variantas – moderni kieto kuro katilinė. Katilinei buvo pasirinktas malkinis dujų generacinis katilas, kurio geras degimo efektyvumas, plius didelė multifunkcinė akumuliacinė talpa (2700 l), su integruotu šviežio vandens moduliu.

Kambarių valdymui buvo parinkti dviejų zonų bevieliai programuojami termostatai, kurie valdo seną namo dalį (radiatorinį šildymą), bei naujas zonas (grindinis šildymas). Dėka integruoto šviežio vandens modulio į akumuliacinę talpą, išsprendžiamas vandens ruošimas, vasaros metu tokią talpą užtenką pakūrenti vieną vakarą ir vandens turima 10 dienų, ateityje vasara planuojamą visai nekurti, nes palikta vietą saulės kolektoriams, kurie šildys visą talpą, taip vasarą ruoš vandenį bei šildys rankšluosčių džiovintuvą (gyvatuką), o žiemą prisidės truputį prie šildymo. Po pirmos savaitės naujos katilinės šeimininkai spėjo pajusti teigiamus pokyčius – po pirmo užkūrimo jie 5 dienas turėjo šiltą vandenį bei rytais ir vakarais jautė malonią šilumą, nes programuojamas termostatas jau pagal poreikį paleisdavo šildymą, o ne pagal katilo darbą.

Nauja kieto kuro katilinė

Nauja katilinė

Keli kieto kuro katilinių PVZ.:

katiline su akumuliacinemetalbet katilineModerni katilinė

 

 

Kieto kuro katilinė – privalumai:

  • Lengvas katilinės aptarnavimas, užtenką apsilankyti katilinėj nuo 3 iki 7 dienų.
  • Geras mikro klimatas kambariuose.
  • Pigus ir ekologiškas vietinis kuras.

Kieto kuro katilinė – minusai:

  • Įrengimo kaina.

Moderni katilinė

Metalbet

Šilumos siurbliai

Rašykite klausimą