fbpx

Ką rinktis katilinės įrengimui gerą kaimyną ar profesionalus ?

katilines įrengimas

Paskutiniu metu vis tenką perdarinėti vienų metų ar kelių metų senumo katilinės.  Kodėl taip  vyksta sunku paaiškinti, bet manau, kad ir jaunesnei kartai kuriai pataria  tėvai kad iš po stalo  prekės yra geriau. Pažįstamo pažįstamas geras specialistas kuris moką susukti vamzdį tau padarys šildymo sistemą, projektas – o kas tai yra, kam jis reikalingas aš žinau jau dvidešimt metų suku vamzdyną ir labai gerai.  Tai galimą palyginti, kad gyventi jurtoje ir yra labai gerai modernu ir didelis “komfortas”.

Dabar madingą siekti A+ klasės namo, 70 % naujų namų savininkų tiki , kad tokį namą stato, bet paklausus. kas projektą darė kiek reikės kw šildymui, paaiškėja, kad projektą beveik patys darė tik rinkosi architektą kuris perbraižė jų viziją. Čia reikėtų sustoti pasyvaus namo statymas prasidedą nuo teisingo projekto, pamatai sienos sandarumas komunikacijos ir panašiai,  o kur dar šildymo projektas čia iš vis  tiesiog paklausus prekybos centro konsultanto kuris tik pradėjo  dirbti jis pasakė ką daryti…

Viską darant Lietuviškai mes gauname statybos sąmata visuomet didesnė, rezultatas dažniausiai blogesnis, namo mikro klimatas (niekam tai nerūpi) šildymas gerai (gal ) nes lyg šylą kartais per šiltą kartais per šaltą “o tikiuosi, kad -30C niekada nebus nes mano šildymo sistema nepritaikyta tam”.

Lietuvoje šildymo sezonas yra vidutiniškai 7 mėn. tai daugiau nei puse metų, bet žmonės jau būną` išsirinkę “auksinius klozetus”, kambarių spalvas, bet šildymo ateina teirautis kai namas jau stovi kai negali daug ko pakeisti, gal tiktų žmogui geoterminis šildymas ar dujinis šildymas bet jis apie tai net negalvojo, klausiu koks kambarių valdymas atsako “geras modernus turi būti gal su WIFI “, bet kad padaryti protingą namą jis turėjo nuo projekto jau būti protingas.

Mes nusipirkę kompiuterio pelę,  nesitikim, kad jau ta turim puikiai įrengtą darbo vietą mums reikės pačio kompiuterio monitoriaus programinės įrangos, taip ir šildymą norintiems turėti išmanų namą ir vėl  turi pradėti nuo projekto.

Kaip ir pradžioje minėjau paskutiniu metu padaugėjo naujų katilinių griovimas ir vėl įrengimas per naują tas kainuoja daugiau nei iš karto pasirinkti teisingai.  Nes žmonės dažniausiai renkasi ne esminius dalykus max kam skiria dėmesį tai katilui ir tai kartais, bet katilas visos katilinės įrengime dažniausiai sudaro mažesnė dalį sąnaudų, todėl būna dažnai geriau profesionalus katilinės įrengimas su pigiu katilu, nei brangus katilas su blogu montavimu.

 

 

Rašykite klausimą