0.00
13 mitų apie oras vanduo kainą
13 mitų apie oras vanduo kainą

„13 mitų apie oras vanduo kainą” įraše aptarsime plačiai paplitusius „faktus” apie šilumos siurblio oras vanduo kainas.  Kokią sumą iš tikrųjų galite tikėtis pakloti už naują įrenginį ir kokios sąskaitos jus pasieks jau besinaudojant šilumos siurbliu.

Mitas Nr. 1. Šilumos siurbliai oras vanduo pinga kiekvienais metais

Daugelis šilumos siurblių gamintojų jau paskelbė apie kainų didinimą iki 2022 m., todėl antraštės tapo dar vienu kainų didinimo etapu. Visur jau matome, kad gamintojai didina įrangos, dalių ir reikmenų kainas. Daugelis gamintojų paskelbė šiuos pranešimus viešai, padidindami nuo 3% iki beveik 20%.

Padidėjimą lemia daugybė veiksnių, įskaitant žaliavų sąnaudas, padidėjusias darbo kainas, degalų ir transportavimo išlaidas bei procesų pokyčius.

Dėl pastarosios COVID-19 pandemijos daug žmonių pradėjo dirbti nuotoliniu būdu arba apskritai daugiau laiko praleidžia namuose. Dėl to išaugo efektyvių patalpų oro kokybės ir namų komforto sistemų paklausa. Daugelis vartotojų šiais metais nusprendė investuoti į savo namus, vienas iš jų – ŠVOK įrangos atnaujinimas.

Mitas Nr. 2. Gero šilumos siurblio oras vanduo kaina nesiekia 2000 eurų

Tiesa, iki 2 tūkstančių eurų galite įsigyti  šilumos siurblį (jam bus pritaikyta net 400 eurų nuolaida), tačiau dėl kokybės ir patvarumo, tikriausiai, garantijų nebelieka. Būtų naivu tikėtis, kad tokį patį energetinį efektyvumą, galite gauti iš keliais tūkstančiais (ne šimtais) kainuojantį šilumos siurblį. Vien tai, kad šilumos siurblys neturi pavadinimo, turėtų kelti abejonių.

Mitas Nr. 2. Šilumos siurblio oras vanduo kaina nesiekia 2000 eurų

Mitas Nr. 3. Pilnas montavimas kainuoja vos 600 eurų

Šilumos siurblio montavimo kaina yra vienas iš komplikuotinų elementų naujam vartotojui, kadangi tai nėra standartinis įrenginys, kurio pajungimui užtektų tik jį prijungti prie elektros lizdo.

Šilumos siurblio pilną montavimo kainą sudaro:

 • Santechnikos montavimo darbai
 • Elektros pajungimas
 • Mont.medžiagos (nuorint., vožt., filt., jungt. ir kt.) ir vandens priedai
 • Lauko bloko pajungimas. Freono dalis.
 • Sistemos derinimas, programavimas bei paleidimas.

600 EUR sumokėti už pilną šilumos siurblio montavimą realiai neįmanoma, nes vien montavimo medžiagos kainuoja mažiausiai tiek.

Mitas Nr. 4. Žiemą sąskaitos už šildymą labai mažos

Kaip ir šildantis kitais katilais, žiemą jiems reikia daugiau anglių, malkų ar kito kuro, kad palaikytume norimą temperatūrą, taip ir šilumos siurbliui reikia daugiau elektros, kad jūsų namų klimatas būtų komfortiškas.

Tiesa, įdomu tai, kad šilumos siurbliui įtakos daro ne tik šaltis, bet ir drėgmė.  Beje, nenuostabu, kad būtent šių 2021 – ųjų metų gruodį šilumos siurblių savininkus pasiekė gerokais didesnės sąskaitos, nes pasak meteo.lt

„Remiantis pirmalaikiais duomenimis, vidutinė oro temperatūra Vilniuje siekė -3,7 °C, o Klaipėdoje -1,2 °C, atitinkamai 1,7 ir 2,3 laipsnio šalčiau už 1991–2020 metų vidurkį. 
Peržvelgus visus XXI a. metus, šaltesni gruodžiai pasitaikė tik 2001, 2002, 2010 ir 2012 metais.”

Mitas Nr. 5. Tai pigiausias šildymo būdas

Tikslingiau būtų sakyti, kad šilumos siurblys oras vanduo yra patogiausias šildymo būdas, tačiau ne pigiausias.  Mano namai rastoje diagramoje akivaizdžiai matyti, kad kūrenantys malkas, skiedras, anglis, granules ar durpių briketus už šildymą gali išleisti mažiau.  Būtent dėl šios priežasties visiems savo klientams akcentuojame, kad jeigu tikės sumažinti savo sąnaudas už šildymą, kuris šiuo metu yra malkos, granulės ar panašiai, šilumos siurblio įsigijimą reikėtų atidėti, nes pigiau nebus.

Tai pigiausias šildymo būdas

Mitas Nr. 6. Šilumos siurbliai, kainuojantys 3000 ir 6000 eurų niekuo nesiskiria.

Iš išorės – taip, panašūs, tačiau viduje skirtumas tikrai yra.

Kompresoriai, plokštės, sudedamosios medžiagos skiriasi.  Brangesni įrenginiai turi papildomas garso absorbcijos medžiagas, aukštesnį ir realų COP (naudingumo koeficientą) yra dažniau atnaujinami ir tobulinami, legviau gauti reikiamas detales.

Mitas Nr. 7 Šilumos siurblys oras vanduo veikia ir vasarą, todėl sąskaitos bus didesnės

Atvirkščiai. Šilumos siurblys oras vanduo karštą vandenį jums ruošia apie keturis kartus pigiau nei tarkim elektrinis boileris.

Kadangi šilumos siurblys yra išmanus įrenginys, turėdamas daviklius ir jausdamas jūsų namuose esančią temperatūrą, jis neįsijungs šildymui.

Mitas Nr. 8 Pasirinktas elektros planas neturi reikšmės sąskaitai už elektrą, nes šilumos siurblys jo sunaudoja labai mažai

Per pirmą priverstinį elektros tiekėjų pasirinkimą buvo daug painios informacijos ir gražių pažadų. Nemažai žmonių buvo susigundę gražiais planų pavadinimais.
Pavyzdžiui, pasirinkę tokį planą kaip išmanusis, už gruodį mokėjo nuo 0.32 iki 0.39 € už vieną kwh. Taigi, jei namų ūkis suvartoja 1500 kwh su šildymu ir nebuvo pasirinkęs jokio plano, tiesiog mokėjo po 0,16 € (kas yra 240€), o jei klausė žinių, buvo uolus ir rinkosi gražiai skambantį planą išmanus, turėjo sumokėti 480€. 
Apačioje matote, vieną iš sąskaitų, kurią gavo šeima už gruodžio mėnesį suvartotą elektrą
saskaita uz elektra

Mitas Nr. 9 Šilumos siurblio techninis aptarnavimas labai brangus

Standartinis šilumos siurblio techninio aptarnavimo įkainis yra apie 100-120 eurų.  Ar tai yra daug, reikėtų palyginti su kasmetinės priežiūros reikalaujančiu automobiliu.

Gamintojai deklaruoja, kad realiai šilumos siurblys tarnauja 10-15 metų. Šis terminas, be abejo, realesnis kai įrenginys yra tinkamai prižiūrimas. Todėl jeigu šilumos siurblys bent kas kelis metus bus patikrintas profesionalo išvengsite paties įrenginio keitimo, kas jums kainuotų dar daugiau.

Mitas Nr. 10 Šilumos siurbliai oras vanduo yra neatsiperkanti investicija

Vidutinė klasės šilumos siurbliai atsiperka jau po kelerių metų.

Tie, kurie turi galimybę pasinaudoti APVA parama ir susigrąžinti apie 50 % už šilumos siurblį, atsiperkamumą, be abejo, pajus anksčiau. Apačioje pateiktoje lentelėje matote, kiek galima susigrąžinti už skirtingų galių šilumos siurblį. Daugiau apie APVA paramą skaitykite čia.

Mitas Nr. 11 Tokios pačios kvadratūros namas, su tokiu pačiu šilumos siurbliu, gauna skirtingas sąskaitas už elektrą.

Tokių „faktų” dažniausiai išgirstame, kai kaimynai pradeda lyginti savo šildymo sąskaitas. Tačiau  šioje vietoje svarbus momentas yra ne tik toks pats šilumos siurblys ir tokia pati namo kvadratūra, bet ir namo  efektyvumo klasė. Pavyzdžiui, jeigu Antanas už savo C klasės, 200 kv.m. namą su Daikin šilumos siurbliu gruodžio mėnesį sumokėjo 230 eurų, nereiškia, kad ir Dainius už tokios pačios kvadratūros namą, tačiau A klasės, sumokės tiek pat.

Mitas Nr. 12 Jei išvažiavęs iš namų nustatysiu minimalią temperatūrą, sutaupysiu.

Ne, netiesa. Ilgainiui jūsų namas atvės ir kad vėl jį prišildyti šilumos siurblys turės dirbti visu pajėgumu ir naudoti daugiau elektros negu palaikydamas standartinę namų temperatūrą.

Mitas Nr. 13 Naujos statybos, 120 kv.m, A+ klasės, namo savininkas už šildymą žiemą mokės vos 50 RUR

Netiesa. Tokie skaičiai galimi tik su papildomais įrenginiais, kaip, pavyzdžiui, saulės elektrinė. 

Šildant namus vien su šilumos siurbliu žiemos metu per mėnesį mokėti reikėtų tikėtis nuo 100 EUR.

5 Komentarai

 • Edmundas

  ,
  2022-01-18 @ 15:54

  Sveiki, norėčiau gauti APVA parama oras-vanduo šyldymo sistemai senos statybos butui, ačiu

 • Antanas

  ,
  2022-07-23 @ 18:12

  Sveiki,
  kokio galingumo siurblio reikia 140 m2 B klasės namui su radiatoriniu šildymu?

 • Vytautas

  ,
  2022-08-11 @ 12:55

  Ar galiu šįmet gauti kompensaciją, keisdamas medžio granulinį katilą į šilumos siurblį?

 • Jovita

  ,
  2022-09-29 @ 10:48

  Ar priklauso gauti kompensaciją, keičiant medžio granulinį katilą į šilumos siurblį. Ir koks procentas paramos?

 • Rasa

  ,
  2023-02-15 @ 13:10

  Domina silumos siurlts

Komentarai išjungti.
X